מגזין

מזל טוב! (צילום: באדיבות דוברות הכנסת, יצחק הררי)

החבר'ה האלה רק תלמידי תיכון, אבל הם כבר הצליחו להגיע לכנסת

הכול קרה במסגרת יום ההולדת לכנסת ישראל, ואנחנו שואלים - מה הבאתם במתנה?

 דניאל פסו   |   14/02/2017  |    |    | 

 

 

היום ציינה כנסת ישראל יום הולדת 68 (לא היינו נותנים לה יותר מ-45), והחגיגות עמדו בסימן "כנסת צעירה"; בני נוער וסטודנטים מכל רחבי הארץ עלו למשכן הכנסת כדי להשתתף בפעילויות המדמות בדיוק את עבודת הכנסת. במסגרת האירוע זכו בני הנוער לגלות איך זה להיות חבר כנסת ולהשתתף בדיונים וגם קיבלו תשובה לשאלה החשובה מכולם - האם מגישים פיצה בקפטריה???

 

 

 

במהלך היום הצטרפו כ-120 תלמידי תיכונים וסטודנטים לפעילות הפרלמנטרית השוטפת וערכו היכרות עם עבודת המחלקות המקצועיות השונות של הכנסת: המזכירות, הלשכה המשפטית, משמר הכנסת, לשכת המנכ"ל ועוד. היום החגיגי נפתח בטקס העברת פטיש של יו"ר הכנסת, ובהמשך נערכה שיחה בין יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וג'ון ברקו, יו"ר בית הנבחרים של בריטניה, לבין סטודנטים ישראלים. לאחר מכן קיימו חברי הכנסת דיונים עם בני הנוער בשולחנות עגולים של עד עשרה משתתפים וניהלו דיון דמוקרטי ופתוח במגוון נושאים חשובים. בשיא אירועי היום התקיימה ישיבת מליאה מדומה בהשתתפות שרים רבים, שאותה ניהל חנן יזדי, יו"ר מועצת הנוער הארצית, לצדו של יו"ר הכנסת אדלשטיין, . התלמידים והסטודנטים שהשתתפו בישיבה זכו לשאול שאלות את השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, ולנאום נאומים באורך דקה. ואנחנו שואלים - מי רוצה לנאום בגראמי כשאפשר לנאום בישיבת מליאה בכנסת?

 

 

יו"ר מועצת הנוער, חנן יזדי, סיפר לנו שהמחשבה מאחורי היום הזה הייתה לנצל את ההזדמנות ולהפוך את יום ההולדת של הכנסת לאירוע חגיגי בהשתתפות בני נוער על מנת לחשוף אותם לעשייה של הכנסת ולתת להם אפשרות לגלות יותר עניין ומעורבות. "רצינו להנגיש את כל נושא הפוליטיקה לבני הנוער, לכן בחרנו לערוך דיונים בנושאים שמעניינים נוער, כמו בעיות של מלשב"ים בהליכי גיוס, בעיות של נוער עולה, חינוך זכויות הילד ועוד", אמר חנן. "מבחינתי הדבר שהכי חשוב שיצא מהיום הזה הוא שלחברי הכנסת ישב טוב בראש שישנם בני נוער בעלי צרכים ודעות, וצריך לתת להם מקום על סדר היום והתייחסות. הנוער מבין ויודע, הוא מעורב ולוקח חלק, ואני רוצה שכל חברי הכנסת שלקחו חלק ביום הזה ייקחו את התובנה הזו איתם הלאה".

 

 

צילום: באדיבות לשכת ח״כ שפיר) סתיו שפיר מארחת (צילום: באדיבות לשכת ח״כ שפיר) צילום: באדיבות לשכת ח״כ איילת נחמיאס-ורבין) גם אנחנו רוצים סלפי כנסת! (צילום: באדיבות לשכת ח״כ איילת נחמיאס-ורבין) צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי) טקס העברת הפטיש ליו"ר מועצת הנוער (צילום: דוברות הכנסת, יצחק הררי) צילום: באדיבות דוברות הכנסת, יצחק הררי) איפה הכיבוד? (צילום: באדיבות דוברות הכנסת, יצחק הררי) ISH_2667 שששש... הדיון במליאה (צילום:באדיבות דוברות הכנסת, יצחק הררי)