יחסים

(צילום: shutterstock)

"הוא החתיך של בית הספר ואני אחת המכוערות, למה הוא הציע לי חברות?"

נערה בת 16 לא מבינה למה הבחור הכי חמוד בשכבה מדבר דווקא איתה.

 ראש אחד   |   20/06/2016  |    |    | 

 

 

אנונימית בת 16 פנתה לאתר Ask People בתהייה, האם הבחור "הכי חתיך" בשכבה באמת נדלק עליה או שהוא סתם מנסה לעבוד עליה? לדבריה, היא לא הנערה הכי יפה ומטופחת, אך יצא שהם דיברו בדרכם הביתה, התחברו ולאחר כמה ימים הוא אמר לה שהוא אוהב אותה. 

 

gggg

 

רוב המגיבים באתר כתבו שיש מצב שהוא באמת נדלק עליה ושהיא לא יודעת להעריך את עצמה כמו שצריך. תגובה אחת שאהבנו במיוחד אמרה: "גם אני לא מבין איך בת הזוג שלי נמשכת אליי, אבל מה לעשות שכנראה היא רואה בי יופי שאני לא רואה בעצמי". כלומר חשוב לזכור שלפעמים הדרך שבה אנחנו רואים את עצמנו לא תואמת את המציאות כי אנחנו שופטים את עצמנו בחומרה רבה מדי. מגיבים רבים אחרים התייחסו לאופיה של הנערה והזכירו שאולי הבחור התאהב בה בזכות האישיות שלה. גם ליועצת האתר שירלי קליין יש תשובה לנערה: 

 

בת 16 יקרה,

למה לא בעצם? הבחור נשאר איתך בסוף היום, נוצרה שיחה ונוצר קשר. הקשר הזה מצא חן בעיניו. במערכת יחסים יש מדדים רבים שמושכים בני זוג זה לזה. אמנם אחד מהם הוא המראה החיצוני, אך יש גם את הפנימיות, ואנשים נמשכים לחוש הומור, לחכמה, להדדיות, לתחביבים משותפים ועוד. החיים הפתיעו אותך והנה, בתוך השטחיות שמאפיינת לעתים את גיל ההתבגרות פגשת בחור שרואה את הפנימיות שלך. מלבד זאת, יופי ומשיכה הם עניינים סובייקטיביים לגמרי, ומי שיפה בעינייך עשוי להיות פחות אטרקטיבי בעיני מישהי אחרת. לכן אל תהיי כל כך ביקורתית ושיפוטית כלפי עצמך. יופי אינו נמדד בסידור גבות, אלא בטעם אישי. את בחורה נבונה וחשוב לזכור שבכל קשר (במיוחד בתחילתו) צריך להיות עם היד על הדופק ולבדוק האם הקשר מתאים לך או לא. 

בהצלחה

שירלי קליין – מטפלת משפחתית זוגית מוסמכת, מומחית בבני נוער.

 

LOVE - מאחלים לזוג בהצלחה ומקווים שבאמת מדובר באהבת אמת! 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)