סטייליש

אבל מלאכיות עזרו לה לקום (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

הדוגמנית הזו נפלה במהלך התצוגה של "ויקטוריה'ס סיקרט" ועכשיו האינטרנט זועם על המותג

"הייתם יכולים לחסוך ממנה את ההשפלה, אתם חסרי רחמים"

 נועם גורביץ'   |   29/11/2017  |    |    | 

לפני כשבוע נערכה תצוגת האופנה של המותג "ויקטוריה'ס סיקרט", התצוגה הנחשבת והנחשקת ביותר בכל שנה (חולמים על זוג כנפיים משלנו) וגם השנה זה היה האירוע המדובר ביותר, אבל לא בהכרח מהסיבות הנכונות. קרלי קלוס ובלה חדיד הן מהסופרמודלס שצעדו על המסלול לצלילי שיריו של הארי סטייליס, שהופיע בחליפות מחויטות ושיקיות, כמובן, וכרגיל התצוגה הייתה מלאה בסטייל, חיוכים, כנפיים וביקורות (תכף תבינו הכול). 

אחת מהמלאכיות שצעדו היא הדוגמנית הסינית, מינג קסי שירדה השנה מהמסלול עם דמעות בעיניים. מינג היא חלק מקאסט הסופרמודלס של "ויקטוריה'ס סיקרט" מ-2013, אבל השנה הזו הייתה מרגשת במיוחד כי התצוגה נערכה בשנגחאי (עיר ילדותה), ומול כל בני המשפחה שלה, שישבו נרגשים לצד המסלול המפואר. לא, הדמעות שזלגו מעיניה לא היו מההתרגשות מהמעמד המיוחד, אלה מהסיוט של כל דוגמנית - במשך מספר חודשים מינג הייתה במדידות, בחזרות ובהכנות נפשיות לקראת האירוע הגדול ואז ברגע האמת היא התרסקה לעיני מאות אנשים בקהל ועשרות המצלמות, שתיעדו כל רגע בנפילתה (#אאוץ'!). מיד לאחר הנפילה, הדוגמניות יצאו למסלול לפי תזמון מדויק, אבל הן לא המשיכו לצעוד לפני שעזרו לה לעמוד ונתנו לה להמשיך לצעוד ולקבל את הרגע הגדול שלה, וכל זה תוך כדי שהן מריעות לה ומוחאות כפיים (אנחנו לא בוכים, נכנסו לנו כנפיים לעין). היא מיד נעמדה על הרגליים, הגיעה לקצה המסלול, דפקה פוזות עוצמתיות ושמרה על חיוך ענק על הפנים.

מיד לאחר התצוגה, מינג קסי פנתה לרשתות החברתיות בפוסט קורע לב על החוויה שעברה - "אין ספק שזה היה אחד הרגעים הקשים שאי פעם עברתי בקריירה שלי, במיוחד בגלל שהתצוגה נערכה בבית שלי, מול אימא שלי וכל חבריי". אחרי ששיתפה בתחושה הקשה שחוותה, היא הודתה לכל מי שעזר לה מיד לאחר הנפילה, גם לדוגמניות וגם לבכירי המותג שתמכו בה ועודדו אותה מאחורי הקלעים ועל המסלול. היא המשיכה עם מסר מעורר השראה - "אני ארים את עצמי מהמקום שנפלתי ואמשיך לצעוד בשביל להחזיר לכם על כל התמיכה שהרעפתם עליי". אנחנו לגמרי מרגישים מועצמים ממנה, ואתם? 

אבל הסיפור לא נגמר פה, אתמול התצוגה שודרה בטלוויזיה ברחבי העולם וגרמה לאינספור מעריצים להתעצבן ולפרוק את זעמם ברשתות החברתיות, כי למרות העצב והתסכול שמינג חשה, המותג ו-CBS בחרו בכל זאת לשדר את הנפילה שלה ואפילו את הרגע שבכתה מאחורי הקלעים (בוז!). אם לא ידעתם, תצוגת האופנה מצולמת פעמיים ברצף בשביל שיהיו מספיק חומרים לערוך לשידור הטלוויזיוני, והצופים כעסו בטירוף כי בקלות היו יכולים לבחור בקטע בו היא צעדה מבלי ליפול, ולחסוך ממנה את הבושה, כפי שערכו ב-2014 את הרגע בו אריאנה גרנדה נתקלה בזוג כנפיים של דוגמנית. 

"הייתם יכולים לחסוך ממנה את ההשפלה, אתם חסרי רחמים", "כל העולם קרא על התסכול שמינג הרגישה, אז למה לגרום לה לשחזר את הרגע? זה פשוט לא הוגן", כך כתבו צופים בטוויטר במהלך השידור. צופה נוספת כתבה: "מינג קסי, את אלופה, וזה מגיע מבחורה שנופלת פעמיים ביום, עם סניקרס" (LOL#). מנגד, "ויקטוריה'ס סיקרט" פרסמו בעמוד הטוויטר שלהם תמונה של הסופרמודל וכתבו "מלאכיות תמיד נעמדות בחזרה, כל הכבוד למינג קסי על האלגנטיות והנחישות!".

לפני התצוגה, אשלי גרהאם פרסמה תמונה שלה בהלבשה תחתונה ועם זוג כנפיים בתור ביקורת על בחירת דוגמניות המסלול של המותג. בעקבות התמונה הזו, חלק מהביקורות שנכתבו על התצוגה היו על הצורך של "ויקטוריה'ס סיקרט" לבחור בפינצטה דוגמניות עם גוף רזה וחטוב, לרטש כל תמונה שהם מפרסמים ולעודד תדמית גוף מסוימת, אבל לא לטשטש נפילה של דוגמנית בשביל לשמור על האותנטיות של התצוגה. 

לא נשקר לכם, גם אנחנו בהתחלה כעסנו על הרגע הזה, אבל התגובה של CBS גרמה לנו לחשוב לגמרי אחרת: "העניין אינו הנפילה, אלא איך מתאוששים ממנה". בזכות המשפט הזה הם הבהירו לכל המבקרים שהעריכה לא נעשתה מתוך רצון לנצל את הרגע לטובת רייטינג או ממטרות זדון, אלא ממקום של מסר והעצמה נשית. אומנם אי אפשר לפספס את הנפילה של מינג קסי, אבל הרגע הבולט באמת הוא כשהדוגמניות עזרו לה להמשיך והריעו לה לאורך כל הדרך. אז למרות שלמותג יש עוד דרך ארוכה עד שהם יעבירו מסרים חשובים באמת ויעזרו לנשים מסביב לעולם לקבל את עצמן כפי שהן, אבל הם בהחלט התחילו במסר האהוב עלינו - גירל פאוור!

אימג'בנק/Gettyimages

YAS QUEEN