מגזין

שבוע קשה  (צילום: יריב כץ)

הבאזז השבועי: רצח במצעד הגאווה

השבוע היה בהחלט לא קל. הצטערנו לשמוע על שני הפיגועים בסוף השבוע ועל היחס שקיבל נשיא המדינה מהאזרחים. הבאזז מסכם לכם את השבוע הלא-פשוט והסופר-חם שעבר עלינו.

 ראש אחד   |   06/08/2015  |    |    | 
שירה בנקי שבוע קשה (צילום: יריב כץ)

השבוע היה בהחלט לא קל. הצטערנו לשמוע על שני הפיגועים בסוף השבוע ועל היחס שקיבל נשיא המדינה מהאזרחים. הבאזז מסכם לכם את השבוע הלא-פשוט והסופר-חם שעבר עלינו.

גל חום 
השבוע היה קשה במיוחד להתעלם מגל החום שתקף את מדינת ישראל. אנחנו רגילים לחום והכול, אבל הפעם אפשר לומר שמזג האוויר הגיע לשיא חדש. באזורים מסוימים בארץ נרשמו קרוב ל-100% לחות (!), ושיא צריכת החשמל נשבר כמה פעמים (מודים שגם המזגן שלנו לא התבטל השבוע). עקב הטמפרטורות הקיצוניות התעוררו ברשת מחאות של חיילים שמשרתים בתת-תנאים בשטח וסובלים מהחום הכבד. היה עצוב לשמוע על דן סלע ז"ל, טוראי בן 18, שמת ממכת חום בעת טיול של יחידתו, ועל מי שאושפזו בבתי החולים לאחר שנפגעו מהשרב הכבד. אנחנו מאחלים לכל הנפגעים החלמה מהירה וממליצים לכולם לנוח בבית, לאכול ארטיק ולוודא שהמזגן פועל.

רצח במצעד הגאווה
השבוע הלכה לעולמה שירה בנקי ז"ל בת ה-16, לאחר שנפצעה קשה בפיגוע הדקירה במצעד הגאווה בירושלים שנערך ביום חמישי שעבר. שירה יצאה לתמוך בשוויון זכויות לקהילה הגאה ונדקרה על ידי ישי שליסל, שהיה גם הדוקר במצעד הגאווה בירושלים ב-2005. שליסל ריצה עונש מאסר בן עשר שנים והשתחרר לפני כחודש. מלבד שירה נפצעו בפיגוע חמישה אנשים נוספים. עקב מותה של שירה שרר במדינה אבל כבד בקרב מבוגרים ובני נוער כאחד. הפייסבוק התמלא במילות עצב וגעגוע ובשירים שאנשים כתבו לזכרה של שירה ("שירים לשירה"). שירה הייתה נערה מיוחדת שהאמינה בקבלה, שוויון ואהבת האדם. עצרת לזכרה נערכה בכיכר ציון בירושלים.

פיגוע בכפר דומא
בליל יום חמישי שעבר, שעות ספורות לאחר פיגוע הדקירה בירושלים, הוצת ביתה של משפחת דוואבשה בכפר דומא שליד שכם ועל קירותיו רוססו הכתובות "נקמה", "יחי המלך המשיח" וצורת מגן דוד. עלי, תינוק בן שנה וחצי, נשרף למוות, ואחיו בן הארבע והוריו נכוו קשות והם מאושפזים במצב קריטי. בעקבות שני הפיגועים התקיימו במוצאי שתי עצרות בתל אביב ועצרת בירושלים, שאליהן הגיעו המונים כדי להביע את תמיכתם בשוויון זכויות ואת התנגדותם לאלימות ולשנאה. בין הנוכחים בעצרת שנערכה בירושלים היה נשיא המדינה ראובן ריבלין, אשר גינה בחריפות את פיגוע הדקירה ואת ההצתה הרצחנית בכפר דומא. עקב כך התמלאה הרשת בקריאות הסתה נגד הנשיא והוא קיבל איומים על חייו עד שנאלץ לפנות למשטרה. עצוב לשמוע שזהו היחס שמקבלים אנשים בשל דעותיהם הסובלניות ובשל גינוי של פיגועים ואלימות. הבאזז מאמין בשלום ובסובלנות.

שירה בנקי ז"ל לא שוכחים (צילום: עמית שאבי)

BUZZ – אחרי שבוע לא פשוט שכזה אנחנו מקווים שיהיה חופש רגוע וקריר יותר.

(כת"צ כפיר כהן/ (kfir.rosh1@gmail.com)