מגזין

אנחנו מעדיפים את הסרט המצוייר, אבל תודה בכל מקרה (צילום באדיבות yes)

הבאזז השבועי: עוד 15 שנה יחזור עידן הקרח

איראן משמחת את המערב ועל הדרך מרגיזה את ישראל, צעיר ישראלי מחליט לעבור את הגבול לעזה (ולא חזר משם כבר כמה חודשים!), ומדענים משערים שעידן הקרח עתיד לחזור  – והפעם לא יהיו בו ממותות.

 ראש אחד   |   16/07/2015  |    |    | 
עידן הקרח אנחנו מעדיפים את הסרט המצוייר, אבל תודה בכל מקרה (צילום באדיבות yes)

איראן משמחת את המערב ועל הדרך מרגיזה את ישראל, צעיר ישראלי מחליט לעבור את הגבול לעזה (ולא חזר משם כבר כמה חודשים!), ומדענים משערים שעידן הקרח עתיד לחזור  – והפעם לא יהיו בו ממותות.

סיד העצלן חוזר?!

אמ;לק: לא. אבל לטענת כמה מדענים אמריקאים,ייתכן מאוד שבעוד כ-15 שנה נחווה כולנו עידן קרח נוסף, הפעם קטן יותר בהיקפו מקודמו. יכול להיות שהכותרות האלה הן בדיוק מה שהן - כותרות - ואין ממש בהשערה הזאת, ושההשפעה היחידה של "עידן הקרח" הקרב היא ירידה בטמפרטורות לאורך זמן. בואו נקווה שהשערת המדענים תהיה כמה שפחות נכונה או כמו שפחות הרסנית, ושהמילים "עידן הקרח" יישמעו בעתיד רק בהקשר של סרט המשך לסדרת הסרטים האהובה!

הסכם ללא הסכמה

זה רק אנחנו, או שפעם האיום האיראני היה הרבה יותר מפחיד? ובכן, איראן לא הייתה הרבה זמן בכותרות (מישהו אמר דעא"ש?) וההסכם שהתגבש בין מדינות המערב לאיראן מסיר את הסנקציות על טהרן וכביכול מסכל את תכניתו של המשטר האיראני להשיג פצצה גרעינית. ההסכם מכיל הרבה מאוד ויתורים הן מצד איראן הן מצד המעצמות – דבר שישראל לא ממש שמחה ממנו, אף שלא ממש "הוצגה תכנית אלטרנטיבית מצד ישראל", לדברי אובמה.

מסע חוצה גבולות

זכות הציבור לדעת? לא במקרה של אברה מנגיסטו, שזה 11 חודשים הוא שוהה ברצועת עזה (וככל הנראה מוחזק בידי חמאס) במיקום לא ידוע, לאחר שחצה את הגבול. יש הטוענים שהפרשה הוסתרה מהציבור הישראלי ומבכירים ביטחוניים רבים בגלל מוצאו של הצעיר, שהוא מיוצאי אתיופיה. שאלות רבות נותרו פתוחות – איך לעזאזל אפשר לעבור בכזו קלות לרצועת עזה? האם ייפתח משא ומתן מול ארגון חמאס להשבתו של אברה (ושל צעיר בדואי נוסף שחצה גם הוא את הגבול)? והשאלה ששאלו כולם: איך אף אחד לא ידע כלום?!

SO - הלכנו לסרוג סוודר, למקרה שהסיפור הזה עם עידן הקרח אמיתי.

(כת"צ ארד פז / arad.rosh1@gmail.com)