ראשי

אמאל'ה! (צילום: shutterstock)

הבאזז השבועי: האנדרואיד בסכנה

עד כמה קל לפרוץ לסמארטפון שלכם? איזה אירוע צבעוני מתקיים היום בירושלים? והאם פולארד חוזר ארצה לאחר שלושים שנות מאסר? הבאזז השבועי שותה קפה נמס למרות שחם בחוץ - בהשראת השער של השבוע.

 ראש אחד   |   30/07/2015  |    |    | 
אנדרואיד סמארטפון אמאל'ה! (צילום: shutterstock)

עד כמה קל לפרוץ לסמארטפון שלכם? איזה אירוע צבעוני מתקיים היום בירושלים? והאם פולארד חוזר ארצה לאחר שלושים שנות מאסר? הבאזז השבועי שותה קפה נמס למרות שחם בחוץ - בהשראת השער של השבוע.

כמיליארד מכשירי אנדרואיד חשופים לפריצה

חשבו לרגע על הטלפון הנייד שלכם - מאוחסנים בו כל הדברים החשובים לכם, כולל תמונות, סיסמאות חשובות, חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם שלכם וגם כל שיחות הווטסאפ מהשנים האחרונות. עכשיו תארו לעצמכם שכל המידע הזה חשוף לפריצה בכל רגע נתון.
ובכן, אנחנו לא רוצים להלחיץ, אבל זו בדיוק התחושה שאמורים להרגיש כ-950 מיליון משתמשי אנדרואיד לאחר שפרצת אבטחה חמורה התגלתה במכשיריהם מוקדם יותר השבוע. הפרצה, שחשפה חברת אבטחת המידע הישראלית ״זימפריום״, מאפשרת להאקרים ולאנשים חיצוניים לגשת לכל המידע בטלפון נתון באמצעות שליחת הודעת MMS (הודעת מולטימדיה) פשוטה הכוללת קובץ וידאו מיוחד. למה זה קורה? מתברר שהקוד האחראי על פתיחת קבצי וידאו מוטמע עמוק בתוך מערכת ההפעלה ולכן מאפשר גישה לכל החלקים הרגישים בה.
החדשות הרעות עבורנו המשתמשים הן שאין ממש מה לעשות כדי להתגונן. בינתיים צריך לחכות לעדכוני אבטחה מהחברות שמייצרות את המכשירים, לחשוב פעמיים לפני שפותחים סרטונים ולהתפלל שהאקרים לא יסמנו אותנו כמטרה לפריצה.

מצעד הגאווה צובע את ירושלים

גאווה גאים! (צילום: shutterstock)

אחרי האירוע הענק בתל אביב עולה מצעד הגאווה לירושלים בפעם ה-14. ממש היום (חמישי) תתקיים הגרסה הירושלמית (וההמונית פחות) של מצעד הגאווה תחת הסיסמה ״ירושלים יוצאת מגדרה״. למעלה מ-4,000 אנשים אישרו הגעה באיוונט בפייסבוק, שגם הפך למיני-זירת קרב לאחר שפעילי ארגון הימין הקיצוני להב״ה (ראשי תיבות של "למניעת התבוללת בארץ הקודש״) הודיעו שיפגינו בסמוך לצועדים.
הפעילים יניפו שלטים המציגים תמונות של ילדים קטנים שעליהן הכיתוב ״אמא, איפה אבא שלי?״ או ״אבא, איפה אמא שלי?״. יו"ר הארגון בנצי גופשטיין, שעמד לדין כמה פעמים בגין האשמות שונות, כינה את ילדיהם של זוגות להט״בים ״מסכנים״ והוא משוכנע שההפגנה החשוכה ומעודדת השנאה שהוא וחבריו מארגנים היא ״הומניטרית״ (כלומר מקדמת זכויות אדם).
רוצים להגיע ולהוכיח שגם עיר הבירה של ישראל נמצאת ב-2015 ולא מאות שנים אחורה? המצעד יצא בשעה 18:00 מגן העצמאות בירושלים, יעבור ברחובות אגרון וקרן היסוד ויגיע בשעה 19:30 לגן הפעמון, שם יערכו נאומים ומופעים עד השעה 21:00.
אם אתם בעניין, היכנסו לאתר של ״איגי״, ארגון הנוער הגאה, כדי להירשם להסעות שמוציא הארגון מתל אביב, ואשרו הגעה באיוונט הרשמי בפייסבוק.

משחררים את פולארד

החל משנת 1971 עבד ג'ונתן פולארד, יהודי אמריקאי, באגף המודיעין של הצי האמריקאי ומילא שם תפקידים מסווגים. פולארד נחשף לחומר סודי והחל לרגל לטובת מדינת ישראל. במהלך 1985 גילו הרשויות האמריקאיות את המזימה ורדפו אחר פולארד. פולארד ניסה לבקש מקלט בשגרירות הישראלית, אך היא סירבה להכיר בו והפקירה אותו מחוץ לשטחה - היישר לידי הרשויות. 

בנובמבר של אותה שנה נכלא פולארד בארצות הברית ומאז הוא יושב במאסר. במשך שנים רבות סירבה ישראל להודות שפולארד ריגל לטובתה והכחישה כל קשר אליו, אולם ב-1998 השתנתה המדיניות והחל מאבק ציבורי ופוליטי למען שחרורו. בערב שלשום (שלישי), פורסם שפולארד יצא לחופשי ב-20 בנובמבר לאחר כשלושים שנה במאסר. עורך דינו סיפר כי לפי החוק ייאלץ המרגל לשעבר להישאר חמש שנים נוספות בתחומי ארצות הברית, אך ייתכן כי הנשיא אובמה יקצר את התקופה ופולארד יוכל לחזור סוף-סוף לארץ. 

BUZZ - הבאזז פתח סנאפצ׳ט רק כדי לעקוב אחרי ראש אחד ומדי יום הוא נהנה מצילומים מאחורי הקלעים של הפקות מגניבות, מד״שים ממיטב סלבריטאי ארצנו ומהצצה לחיים האישיים של הכת״צים של העיתון. אחרי החפירה והפרסומת הבכלל-לא-סמויה הזו אין מצב שאתם לא מוסיפים אותנו! חפשו rosh1_snap או צלמו את הקוד באמצעות האפליקציה.

תעקבו! (צילום מסך מסנאפצ'ט) תעקבו! (צילום מסך מסנאפצ'ט)

(כת״צ עילי שמעוני / ilays.rosh1@gmail.com)