ראשי

(צילום: יוטיוב)

האמת מאחורי הפילטרים של סנאפצ'ט נחשפת

אשכרה למדנו משהו חדש היום. 

 ראש אחד   |   03/07/2016  |    |    | 

 

 

תהיתם פעם כיצד המצלמה בסנאפצ'ט יודעת לזהות היכן ממוקמים האף, הראש או העיניים שלכם? הרי כדי שתוכל להפוך אתכם לכלב חמוד, היא צריכה לזהות בדיוק את קווי המתאר של הראש שלכם והיכן נמצא בהם האף. ובכן, אנחנו אישית לא התעמקנו יותר מדי בשאלה הזאת (כי התלהבנו מהכלב), אבל עמוד היוטיוב vox החליט לפרט את כל התהליך בסרטון, ושמעו, אחרי שצפינו בו, התרשמנו לאללה!

 

אז מה בגדול? שלא כמו בני האדם, מצלמות לא יודעות לזהות את תווי הפנים שלנו, אבל הן כן יודעות לזהות צבעים וגוונים. הידעתם שאזורים שונים בפנים שלנו מורכבים מגוונים שונים? למשל, אמצע המצח שלנו בהיר יותר מצדי המצח, וגם גשר האף בהיר יותר משאר האף. לפיכך המצלמה יודעת היכן נמצא הפה שלנו מאחר שהיא מזהה פלטת צבעים חזקה וייחודית בתמונה שהיא צילמה, וזה תקף גם לגבי העיניים והאף. ככה האפליקציה לומדת לזהות את כל חלקי הפנים.

 

 

אבל זה לא מספיק לזהות את האיברים שלנו, הרי האפליקציה צריכה למפות גם את מבנה הפנים שלנו. את זה היא עושה באמצעות חישובים של נקודות שמורכבות מאלפי תמונות קלסתר קודמות (כן, כן, אנשים עברו על אלפי קלסתרונים, הזינו את הנתונים שלהם למחשב וככה יצרו אלגוריתם שמזהה מבנה פנים). תראו בעצמכם:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Pc2aJxnmzh0

 

 

WOW - מדהים מה שהטכנולוגיה יודעת לעשות! 

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)