מגזין

שאלת השאלות (צילום באדיבות yes)

האם מסוכן להשאיל ל-BFF את האוזניות שלכם?

יש לנו חדשות רעות וחדשות רעות יותר. 

 ראש אחד   |   06/04/2016  |    |    | 

 

כולם מכירים את הרגע הזה: אתם נוסעים באוטובוס, מאזינים לשיר מעולה, ואז לפתע ה-BFF שלכם עולה לאוטובוס. ואלוהים יודע למה, אבל אין לו אוזניות. מה תעשו עכשיו?

א. תניחו את האוזניות בצד ותתחילו לתקשר זה עם זה. 

ב. תמשיכו להאזין לשיר האהוב עליכם ולא תציעו לחבר להאזין לו גם. איכס, זה מגעיל לחלוק אוזניות.  

ג. תחלקו אוזניות (בשביל מה הן מתפצלות לשני חלקים?)

 

אם הדילמה הזאת עברה לכם בראש יותר מפעם אחת, אתם בחברה טובה. מצד אחד, בא לכם להאזין יחד למוזיקה, ומצד שני, אתם דואגים שבקטריות יעברו לאוזניים שלכם. אז נחשו מה? הדאגה שלכם מוצדקת לחלוטין! ומי שבחר בתשובה ג' צריך לקרוא את המשך הכתבה בעיון רב.   

 

אתר באזפיד החליט לבדוק את העניין וראיין את קלי ריינולדס, מומחית לחיידקים. מתברר כי לכל אחד ואחד מאיתנו יש תרכובת חיידקים מסוימת באוזניים, שאינה מזיקה לו (למען האמת, היא מגנה על האוזן שלכם). הבעיה מתחילה כשבקטריות וחיידקים זרים חודרים לתעלת האוזן, מה שעלול לגרום לדלקות באוזניים. לכן, לדבריה של קלי, מאוד לא מומלץ לחלוק אוזניות עם החברים שלכם (כי אז אתם חושפים את האוזניים שלכם לחיידקים שאינם טבעיים לכם).

 

עוד מתברר כי הדילמה אם לחלוק אוזניות או לא היא הקטנה שבבעיות שלכם בעניין הזה. חשבו, מה אתם עושים עם האוזניות כשהן אינן בשימוש? רוב הסיכויים שאתם זורקים אותן בתוך תיק, על השולחן, בכיס המכנסיים וכו', נכון? לפי קלי, ההרגל הזה מזיק מאוד כי האוזניות צוברות כמות גדולה של לכלוך מהמשטחים האלה (דמיינו את תחתית התיק שלכם. איכסה-פיכסה).

 

לסיכום, אל תחלקו אוזניות עם החברים שלכם (ואם הם עושים לכם רגשי, תראו להם את הכתבה הזאת) ותשמרו את האוזניות שלכם בקייס מיוחד (זה יכול להיות כל קופסה סטרילית שהיא), אחרת אתם סתם תוקעים לכלוך באוזניים שלכם ומסכנים את עצמכם בדלקת אוזניים.

 

EARS - תיהנו מהמוזיקה שלכם! 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmsil.com)