בידור

שבר אותנו (צילום: יח"צ)

האם הסרט הזה הוא שובר הקופות הכושל של השנה?

רובין הוד מפספס את המטרה בענק

 עמרי ויסמן   |   27/11/2018  |    |    | 

רגע, איך "שובר קופות" יכול בכלל להיכשל אם הוא שבר את הקופות, לא? צודקים, אז נתקן – "רובין הוד" סרט ההרפתקאות החדש עם טארון אגרטון (כוכב סרטי "קינגסמן") בתפקיד הראשי, הוא שובר הקופות המיועד הכושל של השנה. עם תקציב גבוה של יותר מ-100 מיליון דולר (לא כולל הוצאות שיווק ופרסום), סצנות אקשן עמוסות אפקטים וכמה שחקנים מפורסמים כמו ג'יימי פוקס וג'יימי דורנן בתפקידי משנה, העיבוד החדש של "רובין הוד" היה אמור לגרוף הרבה יותר מ-9 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו על המסכים בצפון אמריקה (14 מיליון דולר אם לוקחים בחשבון גם את חג ההודיה שיצר סופ"ש ארוך).

אם מחשבים את היחס של ההכנסות הזעומות לעומת עלויות ההפקה הגבוהות, אז מקבלים את הסרט הכי הפסדי של השנה, שהופק בתקציב בסדר גודל שכזה. אז למה "רובין הוד" כשל? על אף שהביקורות לא היו בשמיים, מסתמן שלא מדובר בסרט גרוע במיוחד (לא צפינו בו מפני שלא התקיימה הקרנת עיתונאים בישראל), אלא סתם בסרט סתמי ושגרתי. מעבר לכך, יש פה גם עניין של תיזמון לקוי: "רובין הוד" שוחרר בצפון אמריקה באותו סוף שבוע שבו יצאו "ראלף שובר את האינטרנט" ו"קריד 2", שני סרטים שדווקא כן הצליחו בענק ושברו שיאים (מדובר בסופ"ש חג ההודיה הכי מצליח בכל הזמנים), ועם שני תותחים כבדים כאלה, "רובין הוד" פשוט לא יכל להתמודד מול דמות הגיימינג החביבה והמתאגרף הנחוש.

יש סיכוי שאם הסרט היה יוצא בתקופה שקטה יותר של השנה, כמו החודשים ינואר ופברואר שבהם מגיעים לקולנוע סרטים צנועים ופחות מדוברים יחסית, אז הכישלון היה פחות מהדהד. אה, וגם לא היינו ממליצים לרובין הוד לשדוד את ראלף ואת קריד ולחלק את הכסף לעניים, כי מה שעובד בסרטים ובמעשיות לא עובד במציאות. תמצא לעצמך עבודה אמיתית, רובין, ואל תכתוב בקורות החיים את המילה "שודד" בסעיף הניסיון התעסוקתי!