בידור

(צילום: מתוך "לשבור את הקרח", "מואנה", "אמיצה")

האם בקרוב נזכה לראות נסיכת דיסני מהקשת הלהט"בית?

שני במאים בכירים של דיסני מדברים לראשונה על הנושא הזה.

 ראש אחד   |   29/11/2016  |    |    | 

 

 

בשנים האחרונות אנחנו עדים לשינויים הגדולים שעוברים על נסיכות דיסני. מנהלי החברה מבינים שנסיכות כנועות שמחכות לנסיך שלהן כבר לא רלוונטיות לתקופתנו, והם התחילו להפיק סרטים המציגים נסיכות חזקות, אמיצות ועצמאיות. הצעד המבורך הזה הביא לעולמנו את מרידה ואת אלסה, ובשבוע הבא גם נראה סוף-סוף את מואנה. 

 

שני הבמאים של "מואנה" נשאלו בריאיון למגזין האינטרנטי "הפינגטון פוסט" מהו הצעד הבא של האולפנים, וליתר דיוק אם נראה בקרוב נסיכת דיסני מהקשת הלהט"בית. כזכור, בשנה האחרונה זכינו לראות את ההאשטאג הפופולרי בטוויטר giveelsagirlfriend# ("תעשו לאלסה חברה"), המבקש שבסרט ההמשך של "לשבור את הקרח" אלסה תהיה לסבית. אמנם שני הבמאים לא התייחסו ספציפית לאלסה, אך התשובה שלהם בהחלט שימחה אותנו: "האפשרויות פתוחות בשלב זה. דיסני יסכימו לדבר כזה בהינתן הרעיון הנכון והדמות הנכונה". אז נכון, יכול להיות שזה ייקח זמן, אבל טוב לדעת שזו אפשרות שעומדת על הפרק. 

 

אמרנו את זה בעבר ונגיד זאת שוב ושוב; ככל שילדים קטנים ייחשפו ליותר נטיות מיניות, כך הם יהיו פתוחים יותר - גם לגבי הנטיות של עצמם וגם לגבי הנטיות של אנשים אחרים. הנטייה המינית של בני האדם לא מושפעת מסרטים - שתי נסיכות דיסני שיתנשקו לא יהפכו אף ילדה ללסבית ואף ילד לא יהפוך להומו מצפייה בשני נסיכים מתנשקים. באמת, זה לא עובד ככה. מה שכן, כשהילדים האלה יגדלו, הם יהיו הרבה יותר פתוחים למגוון הנטיות המיניות, וזוהי גישה שעדיין חסרה בעולמנו. כמו כן, ילדים ובני נוער ששייכים לקהילה סוף כל סוף יוכלו גם להזדהות עם דמויות מהתרבות הפופולרית ויבינו שהכול בסדר גמור איתם.

 

 

via GIPHY

 

 

(אינה טוקר / Inna.rosh1@gmail.com)