ראשי

לשבור את הקרח

האם אלסה מ"לשבור את הקרח" תהיה נסיכת דיסני הלסבית הראשונה?

תכלס, זה יכול להיות סופר-מגניב, לא?

 ראש אחד   |   02/05/2016  |    |    | 

 

 

"לשבור את הקרח" הוא לא רק אחד הסרטים האהובים עלינו, הוא גם אחד מסרטי דיסני הכי מתקדמים שראינו. הרי במרכז העלילה עומדות שתי גיבורות פעילות, לא פאסיביות, והסיפור אינו מתמקד באהבה רומנטית סטרייטית, בין גבר לאישה, אלא באהבת אחיות - חידוש מפתיע ומרענן. לכן אין זה מפתיע שמעריצים רבים רוצים שדיסני ייקחו את העלילה שלב אחד קדימה ויהפכו את אלסה ללסבית בסרט ההמשך המיועד. אם דיסני אכן יעשו זאת, אלסה תהיה נסיכת דיסני הלסבית הראשונה. #בעד!

 

הקמפיין צובר תאוצה בטוויטר בעזרת ההשטאג הגאוני giveelsaagirlfriens# ("תעשו לאלסה חברה"), והמעריצים כותבים: "בנות קטנות ילמדו שלהיות לסבית או הומו זה בסדר גמור. ואם הן כאלה, אז הן לא ירגישו רע לגבי זה"; "תעשו לאלסה חברה בגלל שילדים צריכים לדעת שהם חופשיים לאהוב כל אחד"; "עובדה מרעישה: לא כל בן אדם בעולם הוא סטרייט. אז למה שכל נסיכות הדיסני יהיו סטרייטיות?"; והאהוב עלינו - "נסיכת דיסני לסבית הייתה עוזרת לי להרגיש הרבה יותר נורמלית אם הייתה אחת כזאת כשאני הייתי צעירה. ייצוג זה עניין חשוב". 

 

 

 

 

אנחנו חושבים שמדובר ברעיון מעולה. הרי ידוע שככל שנחשפים לנטיות מיניות מגוונות בגיל צעיר כך גדלים להיות אנשים פתוחים ומקבלים יותר. מלבד זאת, אנחנו בשנת 2016, לא הגיע הזמן לאיזה שינוי ביחס של דיסני לאהבה בין בני אדם? וכמובן, אין ספק שאלסה הכי אחת הנסיכות המושלמות, והיינו שמחים שדווקא היא תעשה היסטוריה.

 

דיסני טרם הגיבו לבקשה הזאת, והאמת שאנחנו בספק אם הם מוכנים לנקוט צעד כזה, אבל אנחנו כל כך בעד. 

 

LOVE - זה יהיה מושלם. 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)