בידור

מחכים לפיצוי. (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

דפקו ברז: האמנים שהיו אמורים להופיע בישראל וביטלו

ההודעה המצערת על ביטול הופעתה של ביונסה בישראל הזכירה לנו עוד כמה אמנים שלא עמדו במילה שלהם ושברו את לבבות המעריצים הישראלים. אז מי היה אמור להגיע והבריז?

 ראש אחד   |   19/08/2016  |    |    | 

 

1. הביטלס 

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

 

הרבה לפני שחברי הלהקה מספר אחת בעולם, AKA וואן דיירקשן, נולדו, וגם הרבה לפני שכולנו נולדנו למען האמת, השתוללה בעולם מגפת ה"ביטלמאניה". ארבעת הצעירים האנגלים שהרכיבו את להקת הביטלס כבשו את העולם בסערה עם עשרות להיטים! ונחשו מה, הם עמדו להגיע גם כאן לישראל. למה זה לא קרה? תלוי את מי שואלים. יש הטוענים ריב בין אמרגנים הוא שמנע את הגעתם של הביטלס לארץ הקודש, ואולם למען האמת בממשלה ובכנסת לא אהבו את הרעיון, כי חשבו שהביטלס מציגים "רמה אמנותית נמוכה" ומשמשים מודל חינוכי בעייתי מאוד לנוער הישראלי. ובלשונה של הוועדה לאישור אמנים מחו"ל מטעם משרד החינוך (כן, היה דבר כזה פעם) - "הופעות הלהקה גורמות להשתוללות המונית של בני נוער". אכן מדובר בהברזת המאה, באסוש.

 

 

 

 

2. דפש מוד

(מתוך: עמוד הפייסבוק של הלהקה) (מתוך: עמוד הפייסבוק של הלהקה)

 

אי אז בקיץ 2006, בעיצומה של מלחמת לבנון השנייה, אחת מלהקות הפופ המצליחות ביותר בעולם עמדה לנחות בארץ לצורך הופעה בפארק הירקון. הכרטיסים כבר נקנו, הבמה כבר נבנתה, והכול היה מוכן לבואה של הלהקה הבריטית. זמן קצר לפני מועד ההופעה הודיעה להקת החימום שלא תגיע לישראל ביחד עם דפש מוד, ואילו אמרגן הלהקה מיהר להרגיע והבטיח כי "רק נפילת טילים בתל אביב תביא לביטול המופע" והצהיר שהלהקה מאוד רוצה לבוא לארץ. לבסוף הצוות הטכני הוא שסירב להגיע לארץ עקב המצב הביטחוני, דבר שהוביל לביטולו הסופי של המופע. הלהקה התנצלה ופיצתה (באיחור) על הביטול כשהגיעה לישראל בקיץ 2013. מה אתם אומרים, ההתנצלות התקבלה?

 

 

3. פיקסיז

מתוך: עמוד הפייסבוק של הלהקה) (מתוך: עמוד הפייסבוק של הלהקה)

 

מלהקות הרוק המשפיעות ביותר של שנות ה-80 וה-90, שהייתה אמורה להופיע בארץ ב-2010. מפיק המופע בישראל שוקי וייס נאלץ להודיע על ביטול ההופעה ואמר למעריצים ש"אירועים שמעבר לשליטתנו פעלו נגדנו". גם הפיקסיז ביטלו את הופעתם משיקולים ביטחוניים, וזה כנראה היה קשור לאירועי משט המרמרה הנודעים שבדיוק התרחשו אז. נו, טוב, לא פעם ראשונה שפוליטיקה משפיעה על המוזיקה לרעה.

 

 

4. בקסטריז בויז

מתוך: עמוד הפייסבוק של הלהקה) (מתוך: עמוד הפייסבוק של הלהקה)

 

בקיץ 2014 מסרו מפיקי המופע של להקת הבנים המצליחה כי קיים חשש לביטחון הקהל באירוע המוני. התקופה הייתה תקופת "צוק איתן", ועודכן כי המופע יידחה למועד אחר. שנה לאחר מכן הגיעו הבויז להופיע באמפי רעננה, ולא להופעה אחת כי אם לשלוש, שכולן היו "סולד אאוט". המעריצים (ובעיקר המעריצות) רקדו והשתוללו, ובמשך שלושה לילות נדמה שכולנו חזרנו אחורה בזמן. אז אמנם הבקסטריט בויז דפקו ברז, אבל הם גם דפקו הופעה. 

 

 

5. פארל ויליאמס

 

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

 

אחרי רצף של הברזות מטעמים ביטחונים ופוליטיים הנה ביטול אחד שיהיה מסובך יותר להסביר. פארל ויליאמס, זמר ומפיק הפופ המצליח, היה אמור להגיע בחודש שעבר להופעה באמפי לייב פארק בראשון לציון. כרטיסים כבר היו לנו, ורק חיכינו לרגע שנוכל לשיר את מיטב הלהיטים שלא משאירים אף איש בקהל אדיש – בהם Happy המפורסם, כמובן. כשבוע לפני ההופעה המתוכננת הודיעו המפיקים על תקלות בלתי צפויות בלוח הזמנים של פארל ועל ביטול ההופעה. השמועות שגונבו לאוזנינו מדווחות דווקא על מכירת כרטיסים ירודה כסיבה האמיתית להברזה. חבל, אולי כשיתפרסם תאריך חדש להופעה, נחזור להיות Happy.

 

 

 

6. קלי קלרקסון

(צילום: אימג'בנק/Gettyimages) (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

 

במרץ 2006 ציפינו בקוצר רוח לבואה של זמרת הפופ וזוכת תחרות הכישרונות "אמריקן איידול". לקלי תוכננו שתי הופעות בגני התערוכה (והכרטיסים לשתיהן אזלו), אך לבסוף נאלצה הזמרת לבטל את הופעותיה בארץ עקב דלקת גרון חריפה. לזמרת שלום, הכסף הוחזר, ורק המעריצים המושבעים נותרו מאוכזבים. חבל.

 

 

 

SHOW - מי מהרשימה הכי הייתם רוצים לראות בהופעה?

 

 

(כת"צ ארד פז / arad.rosh1@gmail.com)