בידור

כמו "לשבור את הקרח" רק בלייב אקשן (צילום באדיבות yes)

דיסני מפיקים סרט על נסיכה בעלת ייחוס משפחתי מפתיע במיוחד

מה תגידו מה נאמר לכם שלשלגייה יש אחות? כן, אנחנו יודעים. גם אנחנו לא ראינו את זה מגיע.

 ראש אחד   |   03/04/2016  |    |    | 

 

זוכרים את סרט דיסני הקלאסי "שלגייה ושבעת הגמדים", שיצא לאקרנים ב-1937? ודאי תשמחו לגלות שכעת, כמעט שמונים שנה מאוחר יותר, דיסני מתכוונים לחדש את הסיפור בגרסת לייב אקשן המציגה תפנית מפתיעה. הסרט לא יתמקד בשלגייה, אלא דווקא באחותה הלא-מוכרת, Rose Red ("אדומה כוורד". אנחנו תוהים איך יתרגמו את השם שלה לעברית - אדומייה? ורדייה? ורדה?).

 

אז מיהי רוז רד (נישאר עם השם האנגלי בינתיים)? רבים לא יודעים זאת, אך ב-1815, שלוש שנים לאחר שפרסמו האחים גרים את האגדה המפורסמת "שלגייה", הם פרסמו מעשייה נוספת, "שלגייה ורוז רד". האגדה הזאת מספרת מחדש את המעשייה על שלגייה וטווה עלילה חדשה לגמרי על שתי אחיות, גמד מרושע ודוב שהופך לנסיך ומתחתן לבסוף עם שלגייה. במעשייה הזאת רוד רז מתחתנת עם אחיו של הנסיך, וכולם חיים באושר ואושר עד עצם היום הזה.

 

 

הסרט החדש של דיסני לא יתבסס על האגדה הזאת של האחים גרים, אלא יעשה שימוש אך ורק בדמותה של רד רוז. במהלך הסרט תנסה רוז רד להציל את שלגייה לאחר התקרית המצערת של הנגיסה בתפוח המורעל. לנו יש תחושה שנקבל גרסה מחודשת לאחוות האחיות של "לשבור את הקרח" רק בלייב אקשן. לא שאכפת לנו, כן? הרי אין כמו סיפורי אחיות, ואנחנו מחבבים את הטוויסט העלילתי שבמסגרתו לא הנסיך הוא שמציל את שלגייה אלא דווקא אחותה האדמדמה והמגניבה.

 

DISNEY - נשמע טוב, לא? 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)