ראשי

לא לעניין, בלשון המעטה (קרדיט: giphy.com)

דיסני מנתקים קשרים עם פיודיפאי לאחר שהואשם באנטישמיות

היוטיובר המצליח לא מבין מאיפה זה נפל עליו.

 אריאלה אביר   |   14/02/2017  |    |    | 

 

פיודיפאי לא מבין איך זה קרה לו - חברת דיסני החליטה לנתק את קשריה עם היוטיובר המצליח לאחר שעלו לכותרות סרטונים שונים שלו, שבהם הוא נותן מקום לביטויים אנטישמיים.

 

עיתון "וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי כל הסערה החלה בעקבות סרטון שהעלה פיודיפאי ב-11 בינואר, ובו מוצגים שני אנשים המחזיקים שלט שעליו כתוב "מוות לכל היהודים". פיודס מחק מאז את הסרטון מערוץ היוטיוב שלו, אך זה היה מאוחר מדי. העיתון חקר לעומק והעלתה בחכתו תשעה סרטונים נוספים שבהם הערות אנטישמיות ואזכורים לנאציזם.

 

התגובות לא איחרו להגיע. אולפני מייקר, שמפיקים סדרה בכיכובו עבור פלטפורמת Youtube Red, החליטו לסיים את ההתקשרות עם היוטיובר. "אמנם פליקס הגיעה לגדולה בזכות ההערות הפרובוקטיביות והמזלזלות שלו, אבל הוא ללא ספק חצה את הגבול בסרטונים האלה", כך נכתב בהצהרה ששלחה חברת דיסני, שבבעלותה אולפני מייקר, למגזין "טיים". 

 

פיודס לא היה יכול שלא להגיב על ההאשמות האלה וכתב פוסט ארוך בטמבלר על העניין. "ניסיתי להראות בסרטון עד כמה העולם שלנו מטורף (...) בחרתי בסיטואציה שנראתה לי מגוחכת לחלוטין. אני לא תומך בשום צורה בגישה שמעודדת שנאה". הוא המשיך והבהיר כי התוכן שהוא מצלם ומעלה לערוץ שלו נועד לשעשע את הצופים ולא להעביר עמדות פוליטיות רציניות.

 

 

http://pewdie.tumblr.com/post/157160889655/just-to-clear-some-things-up

 

 

מה אתם אומרים, יכול להיות שפיודס קצת הגזים הפעם?

 

 

לערוץ היוטיוב של אריאלה לחצו כאן.