בידור

חזקי ואמצי, גל! (צילום: יח"צ)

גל גדות עשתה היסטוריה: כל מה שחשבנו על "וונדר וומן"

מוכנים לביקורת סרט שלא מהעולם הזה?

 עמרי ויסמן   |   01/06/2017  |    |    | 

גל גדות עשתה היסטוריה. לא רק שהיא השחקנית הישראלית הראשונה שמככבת בתפקיד ראשי בשובר קופות הוליוודי מהשורה הראשונה שכל העולם מדבר עליו, לא רק שהיא השחקנית הראשונה בכלל שמביאה למסך הגדול דמות של סופר-גיבורה אייקונית כמו וונדר וומן, ולא רק שוונדר וומן היא גיבורת הקומיקס שמקבלת סרט סולו משלה אחרי לא פחות מ-19 (!) סרטים שבהם כיכבו גיבורים גברים. הדבר הכי חשוב ב"וונדר וומן" הוא שהוא פשוט סרט מוצלח וכייפי, במיוחד אחרי שורת האכזבות מבית DC קומיקס ("יחידת המאבדים", "באטמן נגד סופרמן" ו"איש הפלדה"). שלושת הסרטים האלה היו בינוניים במקרה הטוב ומעפנים במקרה הגרוע, ולכן זה מדהים שדווקא הסרט של וונדר וומן, שעל פניו נראה שנעשה בתקציב נמוך יותר ועם דמויות פחות מפורסמות משלושת הסרטים האחרים שהזכרנו, לוקח אותם בסיבוב – גם בגלל גל גדות ולא רק.

הסרט בעצם חושף איך וונדר וומן הפכה להיות גיבורת העל שהיא היום, מאז שהייתה ילדה נחושה אך קצת שלומיאלית באי יווני מסתורי, דרך הפעולות שלה בזמן מלחמת העולם הראשונה (שם בעצם מתרחש רוב הסרט) ועד להווה, כשהיא מכתבת עם באטמן באימייל ומספרת לו את סיפורה.

כבתו של מלך האלים, זאוס, אין לוונדר וומן בעיות מיוחדות בכל הקשור לכוחות-על. למעשה, האתגרים הגדולים שלה דווקא קשורים להשתלבותה בעולם האמיתי (מעולם לא ראינו גיבור-על מסתבך ככה עם דלת מסתובבת) ויצירת מערכות יחסים עם בני אנוש. כאן נכנס לתמונה סטיב טרבור (כריס פיין), טייס אמריקאי שעוזר לוונדר וומן להכיר את העולם כמו שצריך ולהציל אותו מפני הרעים שמאיימים להשמיד אותו, וגם מתאהב בה כי איך אפשר בלי קצת רומנטיקה?

אהבנו מאוד שדווקא דמויות אנושיות ללא כוחות-על מקבלות בסרט תפקידים חשובים ומורכבים, כמו טרבור וחבריו לנשק, וגם שהסרט עוסק בסוגיות חשובות כמו גזענות ושוביניזם, וזאת בשונה משובר קופות טיפוסי. אבל הכבוד העיקרי שמור כמובן לגל גדות, שמפגיזה בסצנות אקשן מדהימות (כמו למשל סצנת ההסתערות בשדה הקרב שתותיר אתכם פעורי פה) וגם משחקת אותה בכל הקשור לצחוקים. כן, יש בסרט לא מעט הומור וגל שלנו מפגינה יכולות קומיות מרשימות. גם הכימיה שלה עם פיין עוזרת מאוד לסרט והופכת אותו לחמוד ולרומנטי. הבעיות היחידה שלנו עם "וונדר וומן" היא הנבלים, שבסופו של דבר מתגלים כחבר'ה לא כל כך מאיימים והקרב הסופי הוא לצערנו שגרתי מאוד, אך הבעיות האלה מתגמדות לעומת העובדה שזה פשוט סרט מוצלח, ואנחנו לא כותבים את זה רק בגלל שהכוככבת שלו היא אחת משלנו. נתראה ב"ליגת הצדק"!

מדד הבייגלה: 5/5