מגזין

אייל סגל. צילום: ניר סלקמן

סדרת סרטונים מיוחדת לחגיגות הגאווה: אייל סגל

ברוח אירועי חודש הגאווה נפגשנו עם בני נוער מהקהילה הגאה, והם פתחו בפנינו את הלב בסדרת סרטונים מרגשת במיוחד. היום אנחנו שמחים להכיר לכם את אייל סגל, יו"ר מטה הנוער הגאה של איגי.

 ראש אחד   |   01/06/2016  |    |    | 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=tul7ugJ5Cao

 

 


אני אייל, בן 18 מאבן יהודה, חניך ופעיל ב"איגי", ומבחינתי זה עיצב את הזהות שלי. הארגון לימד אותי על ערכים ועקרונות, על סולידריות וגאווה ועל דמוקרטיה ושוויון. בזכות הפעולות הכרתי אנשים בעלי זהויות מיניות ומגדריות שונות, וההזדהות עם החוויות שלהם ושלהן עזרה לי מאוד לקבל את עצמי ולצאת מהארון - ואפילו לעזור לאחרים. אני מרגיש שגדלתי בתנועה הזו כמו בשאר תנועות הנוער - ואני מקווה ש"איגי" ימשיך לשמש כחממה. בשנה האחרונה הייתי משתתף פעיל במחאת "זכויות במקום מסיבות". לדעתנו, הממשלה עושה בקהילה הגאה הישראלית שימוש ציני: מחד גיסא היא משוויצה בנו ברחבי העולם, מראה איזו קהילה משגשגת אנחנו. מאידך גיסא, כל הצעות החוק שמנסות לקדם את מעמדה ואת זכויותיה של הקהילה הגאה נפסלות בכנסת על בסיס קבוע. הרגשנו שהפער בין מראית העין לפנים התבטא בקמפיין שהשיק השנה משרד החוץ, שקרא לתיירים להגיע למצעד הגאווה. משרד החוץ התגאה שבמצעד הושקעו 11 מיליון שקלים - וזה בזמן שהתמיכה הכספית של המדינה בכל ארגוני הקהילה מסתכמת בכ־1.5 מיליון שקלים.

 

 

הגאווה שלי


הרגשתי גאה להיות גאה כשהעברתי לכיתה שלי סדנה בנושא מין, מגדר ומיניות. זה חלק בסיסי מהחיים של כל אחת ואחד מאיתנו, ומערכת החינוך מזניחה את הנושא הזה. הרגשתי גאה בעצמי על שלמדתי המון על המוסכמות החברתיות בחברה שלנו ויכולתי לדבר עליהן מול הכיתה שלי בביטחון ולהביע את הרהורי הזהות שלי מולם. הרגשתי גאה להיות הומו.

 

מראיין: כת"צ עילי שמעוני
יוזם הפרויקט: בר וולפרט
צילום: שי רוזנצוייג
עריכה: תום עוזיאל ושי שבתאי
סטילס: ניר סלקמן
סטודיו: ערן לוי
איפור: רביד וולף ל"רווית אסף"
תודה מיוחדת ל IGY - ארגון נוער גאה - איגי