בידור

בהצלחה בדרך החדשה! (צילום: אימג'בנק/Gettyimages)

בתיאבון: קייטי פרי מוציאה אלבום חדש ומתפייסת עם טיילור סוויפט

כל מה שאתם צריכים לדעת על האלבום החדש של קייטי פרי.

 עמרי ויסמן   |   15/06/2017  |    |    | 

השבוע החולף היה מסעיר וסוער מאוד בשביל קייטי פרי. לא רק שהיא השיקה בו את אלבומה החמישי, Witness, השקה שלוותה בארבעה ימים רצופים של שידורים חיים מסביב לשעון באינטרנט, היא גם סיימה את הכסאח המתוקשר שלה עם טיילור סוויפט. האם מדובר בצירוף מקרים? כלומר, האם קייטי וטיילור לא היו מתפייסות השבוע אלמלא האלבום היה יוצא? מעבר לכך – האם מישהו היה בכלל שומע על הריב הזה אם לא היה לקייטי אלבום לקדם? ועוד יותר מעבר לכך – האם השתיים באמת היו מכוסחות בגלל כמה רקדני ליווי שאחת "גנבה" לשנייה לפני כמה שנים טובות? בחייאת, אנחנו לא כאלה תמימים. יריבות מוזיקליות ששואפות להדיח זו את זו מצמרות המצעדים? יש מצב. אבל אויבות מרות בלב ובנפש? עשו לנו טובה, וגם אל תשכחו ששתי הזמרות חתומות באותה חברת תקליטים - יוניברסל - כך שלא נתפלא אם הבוסים של החברה תכננו כל צעד מבעוד מועד וששום דבר לא היה מקרי.

 

שולם שולם לעולם?

ובכל זאת, הנה תקציר העניינים: זוכרים את Bad Bood  של טיילור? ברור שכן. השיר הזה היה אמור להיות נגד קייטי, אף שמעולם לא התקבל אישור רשמי לעניין. לאחר מכן התפרסמו דיווחים שקייטי כותבת "אלבום נקמה" שלם נגד טיילור, אולם הדיווחים האלו התגלו כהגזמה פרועה. אחר כך העריכו כי Swish Swish, הסינגל השלישי מתוך Witness, הוא שיר המלחמה האולטימטיבי, אך כשפרי נשאלה לפני כמה ימים אם הוא נכתב על טיילור, היא לא סיפקה תשובה חד משמעית. "בניגוד למה שכולם חושבים, Swish Swish לא מתייחס לאדם אחד שיש לי משהו נגדו, אלא לכל האנשים שניסו להפיל אותי, להייטרים, לטרולים ולכל השליליות שמסביב", הסבירה קייטי והוסיפה: "הנה, יש עכשיו טרול רציני שהוא נשיא ארצות הברית, אבל השיר שלי לא מתייחס רק אליו". אאוץ'. סבבה, אז מה באמת קורה עם טיילור? לראשונה – לשם שינוי – הסכימה קייטי להתייחס לעניין ישירות. "ברור שיש בינינו כמה עניינים לא פתורים, זה לא סוד. הצעתי לה לפתור אותם, פנים מול פנים או בטלפון – ואעשה את זה ברגע שהיא תהיה מוכנה לכך. אני באמת רוצה לשים את כל הפרשה הזו מאחרינו. אני סולחת לטיילור, אוהבת אותה מאוד ומאחלת לה רק טוב, יש בעיות גדולות וחשובות יותר בחיים". אוקיי, ומה לגבי זה שטיילור העלתה לספוטיפיי את כל קטלוג השירים שלה בדיוק ביום שבו Witness שוחרר? "אני לא יודעת, אני אחראית רק על עצמי", היא השיבה. בחייאת, בנות, תעלול יחצני או לא – הגיע הזמן לשים לפרשה הזו סוף. טיילור, הרימי בבקשה את עלה הזית שקייטי הושיטה לך – ואל תאלצי לנו לחכות לאלבום הבא שלך עד שזה יקרה!

 

מי רוצה גלידה?

היי, ויש גם אלבום חדש לדבר עליו! אף שהביקורות די בינוניות וחלק גדול מהן גורס שהאלבום פחות מוצלח מהפרויקטים המוזיקליים הקודמים של קייטי, Witness מסתמן כהצלחה מסחרית גדולה וצפוי להחזיר את פרי למקום הראשון במצעד האלבומים האמריקאי. "יש בו 15 שירים וכל שיר הוא כמו טעם אחר של גלידה – שוקולד, וניל, תות, מנטה – מה שתרצו", היא טוענת. "כל אחד יכול למצוא בו את הטעם האהוב עליו". מלבד שלושת הסינגלים (Chained to the Rhythm – שיצא כבר בפברואר, Bon Appetit וכאמור Swish Swish), אהבנו מאוד את Hey Hey Hey שנכתב בעזרתה של לא אחרת מסיה, וגם את Miss You More המרגש.

"העבודה על האלבום הזה עזרה לי להתבגר ולהתגבר על הרבה בעיות ואתגרים שהיו לי בשנים האחרונות", חושפת פרי. "חזרתי הביתה לתקופה ממושכת והתפייסתי עם ההורים שלי (שהם, כידוע, נוצרים אדוקים ולא ממש אוהבים את התדמית הפרועה שבתם יצרה לעצמה – ע.ו), עברתי מהפך גדול שבא לידי ביטוי לא רק במוזיקה, אלא גם בגישה שלי לחיים - עכשיו אני גם מסתפרת ומתאפרת בעצמי! חשוב לזכור שקייטי פרי היא בעצם דמות שיצרתי, כי בתחילת הדרך לא היה לי נוח להיות קתרין אליזבת' הדסון – השם שאיתו נולדתי ושהוריי בחרו בשבילי. שלא תבינו לא נכון – אני עדיין קייטי פרי, אבל עמוק בפנים אני גם קתרין הדסון, והגיע הזמן שלא אתכחש למי שאני באמת".