מגזין

קרדיט: giphy.com

בלי פדיחות: איך להתחיל לדבר עם הקראש ב-6 צעדים פשוטים

זה לא כזה מסובך, מבטיחים.

 ראש אחד   |   02/12/2016  |    |    | 

 

 

 

אז יש לכם קראש? איזה כיף! פתאום כל העולם נראה ורוד יותר, לא? זאת אומרת, כל עוד אתם רואים את הקראש שלכם או כל עוד הקראש מדבר איתכם. אם זה לא קורה, אולי הגיע הזמן שתאזרו אומץ ותדברו איתו? ואיך עושים את זה? ולמה זה כל כך מפחיד??? נשמו עמוק והמשיכו לקרוא.

 

 

1. ביטחון עצמי זה הכי חשוב

 

(צילום: Giphy)

 

נכון, לא בכל יום אנחנו מרגישים בשיאנו, אבל אם תאמינו בעצמכם מכל הלב, בסוף גם תרגישו נהדר לגבי עצמכם! החלטתם שהיום הוא היום שתדברו עם הקראש? התחילו את היום שלכם במתיחות קלות (קלות! שלא יתפסו לכם כל השרירים), שיגרמו לכם לתחושה טובה בכל הגוף, שימו מוזיקה שאתם אוהבים ברקע והשתדלו לעמוד זקוף - לא תאמינו איך התחושה שלכם תשתפר.

 

 

2. היו עצמכם

(צילום: Giphy)

 

זו אולי הקלישאה הכי גדולה, אבל היא גם הכי נכונה. אתם הכי נהדרים כשאתם פשוט מתנהגים בטבעיות. אל תנסו להיות משהו שאתם לא או לחקות אחרי אנשים אחרים שאתם מכירים כדי להתחבב על הזולת. לא רק שזה עלול להיות מוזר וממש לא טבעי, זו גם לא האמת שלכם. מי שיחבב אתכם צריך לחבב אתכם בזכות מי שאתם. ואתם נהדרים, אז אל תשכחו את זה.

 

3. בחרו זמן טוב במהלך היום

 

(צילום: Giphy)

 

נותרו חמש דקות לסיום ההפסקה? אולי עדיף לחכות להזדמנות אחרת, לא כששניכם ממהרים לחזור לשיעור. הרגע התעוררתם והגעתם לבית ספר? היי, אתם לא היחידים שעייפים. בחרו זמן ששניכם יכולים לדבר בנוחיות ובחופשיות, למשל במהלך הפסקה ארוכה, או בזמן פעילות חברתית של בית הספר. שניכם הולכים יחד לאותן הפעילויות אחר הצהריים? מעולה! הזמן שבו אתם עושים את מה שאתם הכי אוהבים - וביחד - הוא הזדמנות מצוינת לפתח שיחה.

 

4. אין שני לרושם ראשוני

 

(צילום: Giphy)

 

 

ובגלל שאין שני לרושם ראשוני, חשוב שתבדקו רגע במראה שאין שום לכלוך לא רצוי על הפנים או בשיניים. שימו לב שיש לכם ריח נעים ולא בדיוק סיימתם שיעור ספורט, לצורך העניין. הרושם הראשוני שאנחנו מותירים על אדם אחר הוא חד-פעמי. נכון, לאחר היכרות מעמיקה אפשר לתקן פדיחות או סיטואציות מביכות שקרו, אבל רושם ראשוני נהדר הוא המפתח להיכרות טובה. 

 

5. חייכו!

 

(צילום: Giphy)

 

לא רק שזה יפה לכם, חיוך גם טוב לבריאות. כן, בזמן שאנחנו מחייכים משתחררים בגופנו נוירופפטידים, מוליכים עצביים שמסייעים להפיג לחץ ועוזרים להירגע. ואתם רוצים להיות רגועים ככל האפשר כשאתם מדברים עם הקראש, נכון?

 

 

6. שברו את הקרח

 

(צילום: Giphy)

 

לט איט גו! פשוט דברו. התחילו ב"היי" או "מה קורה?", לא צריך להיות משוררים כדי לפתח שיחה. קרה לכם משהו מביך במהלך השיחה? השתמשו בזה כדי לשבור את הקרח! צחקו, ספרו משהו משעשע שקרה לכם ובעיקר - אל תתכננו יותר מדי. אנחנו מדברים המון עם חברים שלנו, כמה קשה זה יכול להיות לדבר עם מישהו חדש?

 

 

ועוד טיפ בונוס לסיום -  העונג כולו שלנו, ההפסד כולו שלכם

 

 

(צילום: Giphy)

 

לא זרם? גיליתם שהקראש בכלל לא מעוניין לדבר? דבר ראשון, בדיוק כפי שאתם ביישנים, יכול מאוד להיות שהקראש שלכם ביישן אף יותר. אבל גם אם קיבלתם סירוב או התאכזבתם - איך אימא שלנו תמיד אומרת? ההפסד כולו שלו. זוכרים את הסעיף הראשון? איזה כיף היה לכם בבוקר כשקמתם, נמתחתם, האזנתם למוזיקה טובה והרגשתם נהדר לגבי עצמכם? יופי! כי אתם נהדרים. ומי שיזכה להכיר אתכם ירוויח. ומי שלא? נו, באמת, ההפסד כולו שלהם, כבר אמרנו?

 

 

בהצלחה!

 

 

(עומר טסל / omert.rosh1@gmail.com)