ראשי

(צילום: shutterstock)

בית הספר הזה שוקל לאסור על תלמידות ללבוש מכנסיים צמודים, לא תאמינו אילו תגובות הוא קיבל

שוב: במקום ללמד בנות מתעסקים בלבוש שלהן. מתי זה ייפסק? 

 ראש אחד   |   24/05/2016  |    |    | 

 

איך יודעים שהגיע הקיץ? מתחיל להיות חם, הולכים לים, וכל פיד הפייסבוק מתמלא במחאות מוצדקות של נערות המבקשות שירשו להן להתלבש כמו הבנים בכיתה. אם פספסתם (איך אפשר?), מחאת המכנסונים כבר כאן.

 

מצער לשמוע, אבל העניין הזה לא רלוונטי רק לארצנו הקטנטונת, אלא גם למדינות אחרות מסביב לעולם. למשל, בית ספר בצפון קרוליינה החליט לאחרונה להוסיף לקוד הלבוש שלו את האיסור ללבוש טייצים וסקיני ג'ינס (קוד לבוש שמונהג בהרבה מבתי הספר בישראל). בית הספר פרסם הודעה בטוויטר שלו ושאל את התלמידים מה דעתם על זה. השאלה התמימה זכתה למענה של אלפי ציוצים זועמים מתלמידים, מהורים ומחברי קהילה שפשוט מסרבים לקבל את קוד הלבוש החדש. "כהורה אני חושב שמדובר בהחלטה מגוחכת", צייץ אחד ההורים, ואחרים הוסיפו: "בחיים לא ראיתי תלמיד שמפריע בכיתה בגלל הלבוש שלו"; "למה שלא תתמקדו במה שחשוב לנו, התלמידים, למשל הצורך של חלקנו בתגבורים, במקום במה אנשים לובשים"; "כן, למה לא, בואו נתמקד בסקיני גי'נס במקום בצפיפות הנוראית בבית הספר שלנו או בשירותים שתכף מתפרקים ונופלים". 

 

 

@NewHanoverCoSch As a parent I think this is ridiculous.

 

הציוצים האלה משמחים אותנו למרות ההקשר המצער שלהם. תלמידות לא מפחדות לעמוד על שלהן ואומרות לבית הספר בדיוק מה הן חושבות על קוד הלבוש, וההורים וחברי הקהילה משתפים איתן פעולה. עכשיו נשאר רק לקוות שבית הספר יתייחס לעניין ויחזור בו.

 

 

SUMMER - איזה קוד נהוג בבית הספר שלכם? 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)