בידור

לגמרי שברו את האינטרנט. (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: מה חשבנו על "ראלף שובר את האינטרנט"?

ביג לייק

 עמרי ויסמן   |   22/11/2018  |    |    | 

אחרי שכמה סרטי המשך שיצאו בשבועות האחרונים אכזבו יחסית והיו פחות טובים מהסרטים הראשונים / הקודמים בסדרה ("חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד" ו"קריד 2" הם דוגמאות טובות לכך), מגיע המשכון חדש שעושה את ההיפך. "ראלף שובר את האינטרנט", להיט האנימציה החורפי של דיסני, מוצלח יותר לדעתנו מ"ראלף ההורס" – ושלא תבינו לא נכון, "ראלף ההורס" היה אדיר. אז מה זה אומר על הסרט החדש? שהוא עוד יותר אדיר, ויש סיכוי לא רע שזה סרט האנימציה של השנה. תנו לנו לחשוב על זה רגע... כן, "ראלף שובר את האינטרנט" הוא בוודאות סרט האנימציה של השנה  - וזה עוד לפני שצפינו ב"ספיידרמן: ממד העכביש", שגם ככל הנראה יהיה מוצלח למדי. בום.

עברו שש שנים מאז שראלף, דמות הגיימינג החביבה וידידתו  - נהגת המרוצים ונלופי, יצאו להרפתקה הראשונה שלהם וטיילו בין עולמות משחקי מחשב. בסרט החדש הם יוצאים למסע אפילו יותר גדול – באינטרנט. ומה יש באינטרנט? הכול! אינסוף אתרים, רשתות חברתיות, משחקי אונליין, מנועי חיפוש, ספאם, כוכבי רשת, לייקים, טוקבטים, וירוסים, שופינג וגם פינות אפלות במיוחד שרצוי שהגולש הממוצע לא ייכנס אליהן. ראלף ו-ונלופי, שתי דמויות דיגיטליות כמובן, מגיעות לאינטרנט כדי לחפש שם חפץ שיציל את "שוגר ראש", משחק המרוצים של ונלופי שהתקלקל ונמצא בסכנת החלפה (ואז ונלופי תימחק לנצח), ומהר מאוד מגלים שלא הכול פשוט ושהם יצטרכו לעבוד קשה מאוד כדי לבצע את המשימה שלהם. בדרך הם פוגשים דמויות חדשות (כמו את גל גדות, למשל, שמגלמת נהגת מירוצים קשוחה אבל טובת לב במשחק אונליין מצליח, והתפקיד שלה הוא בעצם השלישי בחשיבותו בסרט - כבוד!), ספאמר מפוקפק עם קבלות (או בעצם בלי קבלות, כי הוא מפוקפק) והמון – אבל המון – גיבורים מפורסמים של דיסני, שגונבים את ההצגה.

מעבר לאנימציה המדהימה, להומור ולמסרים החשובים על חברות ונתינה (מודים, הזלנו דמעה או שבע בסוף הסרט), "ראלף שובר את האינטרנט" עושה משהו מדהים: הסרט הזה דוחס לתוכו כל כך הרבה מותגים ודמויות אהובות – לא בקטע של מיסחור, אלא מתוך אהבה, קשר לעלילה וקריצה מודעת למעריצים. מכיוון שחלק ניכר מהדמויות האלה שייכות לדיסני, לא היו לאולפנים בעיה לשלב בסרט חבר'ה מהעולם של מארוול, "מלחמת הכוכבים" והמון סרטים אחרים, גם של פיקסאר. זה לא סוד שכל, אבל כל הנסיכות של דיסני מופיעות בסרט גם הן (החל משלגיה וסינדרלה ועד למואנה, אנה ואלסה), רובן מגולמות על ידי השחקניות ששיחקו אותן בסרטים המקוריים, וזה פשוט מדהים. הנסיכות, שרוקמות קשר מיוחד עם ונלופי, גונבות את ההצגה בסצנות הבודדות שהן מופיעות בהן, אבל רק הסצנות האלה הן סיבה מספיק טובה לצפות ב"ראלף שובר את האינטרנט", וכל זה עוד לפני קו העלילה הראשי של ראלף – שבאמת שובר את האינטרנט בגלל שטות הרסנית שהוא עשה. בקיצור, תסמכו עלינו בעניין הזה. עזבו רגע את האינטרנט ורוצו לצפות ב"ראלף שובר האינטרנט", סרט אנימציה שבאמת, אבל באמת מתאים לכולם. לגדולים, לקטנים, לבנים, לבנות ואפילו ליצורים מפוקסלים עם אינטליגנציה מלאכותית.

מדד הבייגלה: 5/5