בידור

צפיה מהנה (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: מה חשבנו על "קריד 2"?

מלך הזירה או שק האיגרוף של השכונה?

 עמרי ויסמן   |   25/11/2018  |    |    | 

פחות טוב מהקודם אבל עדיין לא רע בכלל, דרמת האיגרוף "קריד 2" בהחלט עושה את העבודה אם אתם בעניין של סרטי ספורט אופטימיים ומעוררי השראה. אם החלטתם ללכת לראות אותו, אז חשוב מאוד שתצפו קודם ב"קריד 1" שיצא לפני שלוש שנים, ולא פחות חשוב – נסו לצפות לפני כן בכמה שיותר סרטי "רוקי" (ובמיוחד ב"רוקי 4" מ-1985).

"קריד" הוא כידוע ספינאוף של סרטי "רוקי", ובעצם ממשיך את העלילה של המתאגרף האגדי המזדקן רוקי בלבואה (סילבסטר סטאלון), שכבר לא יכול להיכנס לזירה כלוחם בעצמו, אבל לוקח תחת חסותו את אדוניס קריד (מייקל בי. ג'ורדן), בנו של המתאגרף אפולו קריד, חברו הטוב של רוקי, שנהרג ב"רוקי 4".

נשמע מסובך, חכו, זו רק ההתחלה: מי שגרם למותו של אפולו ב"רוקי 4" הוא המתאגרף הרוסי חסר הרחמים איוון דראגו (כוכב סרטי האקשן דולף לונדגרן), וב"קריד 2" אדוניס מתמודד נגד ויקטור דראגו (פלוריאן מונטינו, מתאגרף-שחקן-הר אדם גם בחיים האמיתיים), בנו הבלתי מנוצח של דראגו, ובעצם מנסה לנקום את מות אביו. באמצע יש לנו את רוקי, שלא יודע אם לאפשר לקריד ג'וניור להילחם בדראגו ג'וניור לאור מאורעות העבר הקטלניים, ואת ביאנקה (טסה תומפסון), אהובתו של אדוניס, שמנסה לפרגן לבן זוגה המתאגרף שלה במקביל לפתח קריירה כזמרת עם ליקוי שמיעה. תפזרו מעל כל זה שניים-שלושה קרבות איגרוף מרתקים ומצולמים היטב, סצנות אימונים מרשימות שמכל המקומות – מתרחשות דווקא במדבר, כמה דרמות משפחתיות נוספות ופסקול היפ-הופ מקפיץ, ותקבלו את "קריד 2", סרט שמסמן "וי" על כל המשבצות האפשריות, אבל עדיין, איכשהו, מצליח להיות פחות טוב מ"קריד" הראשון.

למה ככה? אולי כי "קריד 2" הוא סרט צפוי מאוד, ומלבד אולי הפתעה קטנה על ההתחלה (אחד הקרבות לא הסתיים כפי שחשבנו שהוא יסתיים), אל תצפו לטוויסטים רציניים, או לטוויסטים בכלל. לאורך כל הדרך לא היה לנו ספק מה יקרה בסוף ואילו החלטות יקבלו הדמויות, וזה בדיוק מה שקרה. מעבר לכך, ההרגשה שלנו היא ש"קריד" הראשון היה מרענן יותר, בעוד ש"קריד 2" ממחזר כמה קווי עלילה (בעיקר מתחים בין רוקי לאדוניס, ובין אדוניס לביאנקה ובין רוקי המתבודד לבין עצמו) ולא מחדש יותר מדי, אבל מצד שני – אלה הם חייו של מתאגרף בסרט שמנסה להיות כמה שיותר מציאותי. זה לא שפתאום איזה מכשף רשע שרוצה להשתלט על העולם יברח מהכלא או שאדוניס ייצא למסע הרפתקאות באינטרנט ויפגוש שם את גל גדות כנהגת מירוצים. אז זה כבר יש לנו בשני המשכונים אחרים שהגיעו לאחרונה לקולנוע.

 

מדד הבייגלה: 4/5