בידור

תתכוננו לבכות. המון. (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: מה חשבנו על "קוקו", הלהיט החדש של דיסני?

תשכחו מסתם להביא טישו לקולנוע. הפעם תצטרכו גיגית בשביל הדמעות

 עמרי ויסמן   |   30/11/2017  |    |    | 

"קוקו" הוא יצירה מבלבלת, מהסוג שלא מצפים לגלות בסרטי אנימציה לכל המשפחה. למה מבלבלת? סיבה אחת קטנה: לדמות הראשית בכלל לא קוראים קוקו, וייקח לכם זמן עד שתבינו למה קוראים ככה לסרט (ועוד יותר זמן עד שתבינו מה החשיבות של קוקו לעלילה). מצד שני, בכל זאת מדובר בשובר הקופות החדש של פיקסאר, ככל הנראה אולפני האנימציה המוערכים והמצליחים בכל הזמנים, אז ברור שזה לא סתם סרט מצויר. אחרי "מכוניות 3" שיצא בקיץ וקצת איכזב אותנו מהסיבה הפשוטה שהוא לא עמד בסטנדרטים הגבוהים של פיקסאר (אבל בכל זאת היה סרט סבבה לגמרי – סבבה, אך שגרתי), "קוקו" מזכיר לכולם שבכל זאת מדובר פה ביוצרים של "צעצוע של סיפור", "הקול בראש", "למעלה", "מפלצות בע"מ" ועוד רבים אחרים, אז תנו להם כבוד.

"קוקו" עוסק בנושא חשוב ורגיש שעלול להטריד צופים צעירים, ולכן הוא מומלץ דווקא בשביל חבר'ה קצת יותר בוגרים. הנושא הזה, איך שלא מסתכלים עליו, הוא מוות. או ליתר דיוק – מוות ונטישה של בני משפחה. לא פשוט בכלל. אז כן, יש בסרט לא מעט קטעים עצובים, אבל גם המון מסרים מרגשים ואופטימיים, כי אף אחד לא רוצה שתצאו מהסרט מבואסים מהחיים – וגם לא מהמוות.

גיבור העלילה הוא מיגל, ילד מקסיקני שחולם להיות מוזיקאי, אבל בני משפחתו - ששונאים מוזיקה - מכריחים אותו לייצר נעליים במקום לשיר ולנגן. רגע לפני חג יום המתים – חג מקסיקני שמוקדש לבני משפחה שהלכו לעולמם – מיגל יוצא למסע מרתק בארץ המתים, שם הוא פוגש את אבותיו שכבר לא בחיים, ולומד בעזרתם כמה שיעורים חשובים על החיים - האמיתיים. זו העלילה על קצה המזלג, רק קחו בחשבון שיש פה כמה טוויסטים מפתיעים שממש לא ציפינו להם, הרבה מאוד הומור, אחלה מוזיקה ושירים עם טוויסט לטיני, ים נשמה וגם ונשמות תועות וטהורות.

האנימציה, כמו תמיד אצל פיקסאר, לא פחות ממדהימה, והפעם גם בכלל לא שגרתית בזכות המוטיבים הלטיניים, השלדים והגולגולות שתראו בכל מקום. והכי הכי חשוב – "קוקו" הוא סרט שיגרום לכם להתרגש ולהבין שמשפחה זה הדבר הכי חשוב בחיים. היא לפעמים יכולה לעצבן, לא להבין אתכם או שסתם תרצו לקחת ממנה קצת חופש, אבל בסופו של דבר לא תוכלו להסתדר בלעדיה. אחרי שהסרט הסתיים ורצינו לצאת מהקולנוע, לא יכולנו לקום ולפלס את דרכנו החוצה, כי כל אלה שישבו לידינו בקולנוע עדיין רבצו במקומות שלהם והתייפחו. אנחנו דווקא לא בכינו – פשוט נכנסו לנו מלא דברים לעיניים ואנחנו אלרגיים לאבק פופקורן.

 

מדד הבייגלה: 5/5