בידור

#תפל (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: מה חשבנו על מותחן האקשן "נקמה חריפה"?

שמישהו יעביר לנו את הפלפל כי הוא חסר פה בטירוף!

 עמרי ויסמן   |   11/09/2018  |    |    | 

צפינו בטריילר, אהבנו אותו ולכן רצינו לצפות בסרט. צפינו בסרט. השתעממנו פחד וחזרנו הביתה מבואסים. זה מה שאנחנו חשבנו על "נקמה חריפה", מותחן האקשן החדש והמאכזב עם ג'ניפר גארנר, וחבל.

גארנר, שכיכבה בתחילת שנות האלפיים בסדרה המעולה "זהות בדויה", מבינה דבר או שניים באקשן, בריגול, ובכיסוח הצורה לרעים. אומנם עברו כ-12 שנים מאז שהסדרה ההיא הסתיימה, אבל השחקנית עדיין בכושר ומסוגלת לתת כמה מכות כשצריך. הבעיה היא שהתסריט והעריכה של "נקמה חריפה" כל כך... בינוניים, האקשן כל כך חשוך, לא ברור וחסר מעוף, ולכן היכולות של השחקנית לא משנות יותר מדי.

גארנר מגלמת בסרט אמא שבעלה ובתה נרצחו על ידי כנופיית סוחרי סמים. שלטונות החוק לא ממש עוזרים לה לתפוס את הרוצחים, אז היא מחליטה לקחת את העניינים לידיים ולרצוח את כל מי שהיה שותף לפשע. סבבה לגמרי ובהחלט מגיע לרעים לשלם את המחיר, אבל כשרוב החלקים הכי מעניינים בסרט מתרחשים בהתחלה, כשבני המשפחה עוד היו בחיים, זה אומר משהו. לקראת הסוף עוד יש איזשהו טוויסט מפתיע, אבל לא יותר מזה. הכול צפוי, שגרתי, בנאלי ורציני מדי, ולא נתפלא אם לא מעט סצנות הוצאו בעריכה, כי גארנר ודמויות אחרות קופצות מקום למקום בלי הסבר הגיוני (מה גם שהסרט קצר מאוד). סצנות האקשן, שצריכות להיות העיקר פה, תפלות ומסתכמות בעיקר בגארנר שיורה בשיעמום באנשים ולפעמים מרביצה להם, והמילה "תפל" בעצם מסכמת את הסרט הזה. הוא ממש, אבל ממש לא חריף.

מדד הבייגלה: 2/5

* הסרט מוגבל לצפייה מגיל 16