בידור

הפעם לא מדובר בסיפור שמח ואופטימי. (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: מה חשבנו על "להתראות כריסטופר רובין"?

יש דובים ביער הזה, אבל הם ממש לא מה שחשבתם...

 עמרי ויסמן   |   03/12/2017  |    |    | 

סקר שערך לאחרונה ערוץ החדשות הבריטי הנחשב BBC קבע כי "פו הדוב" הוא ספר הילדים האהוב בכל הזמנים. קצת קשה להתווכח עם הקביעה הזו, אבל חשוב לזכור שפו וחבריו הסתובבו להם ביער אשדון הרבה לפני יציאת סרטי האנימציה המפורסמים של דיסני, שרבים מכירים את פו בזכותם. תאמינו או לא, אבל הספר הראשון של פו הדוב פורסם ב-1926, בעוד שסרט הפו הראשון של דיסני יצא לא פחות מ-40 שנה לאחר מכן!

הסרט החדש "להתראות כריסטופר רובין" עלול קצת להטעות. זו לא מעשייה דמיונית על פו וחברו האנושי כריסטופר רובין, אלא סרט דרמה משפחתי שמבוסס על אירועים אמיתיים ומתאר איך היוצר של פו, הסופר אלן אלכסנדר מילן, קיבל השראה לכתוב את הספר וליצור את הדמויות שמופיעות בו. כאן נכנס לתמונה כריסטופר רובין האמיתי, שהיה בנו של מילן, ואנחנו מגלים שהסופר בעצם יצר את פו כדי להפיג את השיעמום של בנו. אבל אם חשבתם שמדובר פה בסיפור שמח ואופטימי על משפחה מאושרת, אז אתם ממש לא בכיוון: מתברר שמילן היה פגוע הלם קרב לאחר שנטל חלק בזוועות מלחמת העולם הראשונה, שילדותו של כריסטופר הייתה רחוקה מלהיות מושלמת  (גם, ואולי אפילו בעיקר בגלל הפרסום שלו הוא נחשף בגיל צעיר ואף ניסה להתנער ממנו ככל שהתבגר) ובקיצור – העסק שם לא היה כל כך מושלם, אלא רחוק מזה.

קצת קשה לנו להמליץ על "להתראות כריסטופר רובין" למי שלא אוהב או לפחות מכיר העולם של פו הדוב, כי מי שלא יודע מיהם טיגר, איה ולא פחות חשוב -  וויני -  ייאבד הרבה מהקסם שיש לסרט המרגש והמעניין הזה להציע ועלול להשתעמם. מצד שני, השחקן הבריטי דונל גליסון עושה אחלה עבודה כמילן המוכשר בעל הנפש המצולקת, ושימו לב גם למרגו רובי בתפקיד אשתו דפני, שלא תמיד מתנהגת כאמא למופת. ממש ממש לא. גם השחקן בן ה-10 וויל טילסטון, שזה התפקיד הראשון שלו בקולנוע, מרשים מאוד ככריסטופר הצעיר.

הערה לסיום: אל תתבלבלו בין "להתראות כריסטופר רובין", שמגיע עכשיו לקולנוע, לבין הסרט "כריסטופר רובין" שייצא בקיץ הבא. מדובר בשתי יצירות שונות לגמרי זו מזו: הראשונה היא דרמה מציאותית, ואילו השנייה היא קומדיית הרפתקאות מבית וולט דיסני, עם יואן מקרגור ככריסטופר רובין (הספרותי) המבוגר, שזוכה לביקור מפו (המצוייר) ויוצא איתו להרפתקה חדשה שתהיה, ככל הנראה, הרבה יותר אופטימית.

מדד הבייגלה:

לחובבי דבש ופו הדוב: 4/5

לאלה שלא יודעים להבדיל בין קנגה לרו: 3/5