בידור

#רוקינג_איט (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: מה חשבנו על "גורד שחקים" עם דה רוק?

חלטורה על רגל אחת או שתי רגליים יציבות על הקרקע?

 עמרי ויסמן   |   11/07/2018  |    |    | 

שלא תבינו לא נכון. אנחנו חולים על דה רוק, ולדעתנו הוא כוכב האקשן הכי טוב בעולם. הבחור יודע גם להרביץ ולפוצץ דברים, גם לעשות צחוקים וגם לרגש כשצריך – ואנחנו לא צריכים יותר מזה. הסרטים האחרונים שלו, "פרא" ו"ג'ומנגי: שורדים בג'ונגל", היו מגניבים וכיפיים, ולכן ציפינו מאוד לשובר הקופות השלישי שלו בשנה האחרונה, "גורד שחקים". הרעיון הכי פשוט בעולם: דה רוק (אין טעם להסביר איך קוראים לו בסרט, כי דה רוק תמיד יהיה דה רוק) מגלם חייל קומדנו לשעבר ומומחה לבטחון בהווה, שנלחם נגד כנופיית טרוריסטים בגורד השחקים הכי גבוה, חדיש ומשוכלל בעולם. המשפחה של דה רוק כלואה גם היא בגורד השחקים הזה, ושכחנו לציין שהוא עולה בלהבות, ושהמשטרה דווקא חושבת שדה רוק הוא האיש הרע שעומד מאחורי המזימה (והוא לא, פשוט הפלילו אותו). תוסיפו לכל זה את העובדה שדה רוק הוא נכה שנעזר ברגל תותבת ושכל האקשן מתרחש בהונג הונג האקזוטית, ותקבלו נוסחה לסרט פעולה מושלם. רק חבל שבמקרה של "גורד שחקים", משהו בנוסחה הזו לא כל כך עבד.

אי אפשר להגיד שסבלנו בסרט הזה, אבל ציפינו ממנו להרבה יותר. העלילה צפויה בטירוף, האקשן די חוזר על עצמו (כמה פעמים אפשר לראות את דה רוק מזנק ממקום גבוה ונתלה ברגע האחרון על איזה עמוד / מפתן / חלון?), וחלקים מסויימים בעלילה ממש לא מובנים והגיוניים. אחת הדמויות הרעות למשל הורגת דמות רעה אחרת סתם ככה, ללא התראה מוקדמת או סיבה מתקבלת על הדעת, רק בשביל להראות שהיא רעה. חוץ מזה, "גורד שחקים" גם לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות. עוד כמה צחוקים – תחום שדה רוק מתמצא בו היטב – לא היו מזיקים בכלל והיינו שמחים לאווירה קלילה יותר.

מצד שני, לא הכל גרוע בסרט הזה. כשדה רוק הולך מכות עם הרעים (אל תשכחו שהוא קודם כל כוכב היאבקות, כן?), הוא באמת הולך מכות ומרגישים את זה. סצנות הקרב (הבודדות, לרוע המזל) מבויימות כמו שצריך ומרשימות מאוד. גם אהבנו לראות את הדרכים ה...מקוריות שדה רוק משתמש ברגל התותבת שלו – שהופכת לסוג של ג'אדג'ט בלתי צפוי. אפילו המשפחה שלו לוקחת את העניינים לידיים ומצטרפת למאמץ הלחימה ברעים, ולא סתם יושבת ומחכה שאבא-רוק יציל אותה. אז כן, "גורד שחקים" היה יכול להיות סרט הרבה יותר טוב, אבל גם הרבה יותר גרוע. אתם מוזמנים להחליט על איזו חצי כוס להסתכל.

מדד הבייגלה: 3/5