בידור

אבא יש רק אחד. או ארבעה. (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: כל מה שחשבנו על "גבר גבר 2"

קורע מצחוק או שאולי עדיף שנשתוק?

 עמרי ויסמן   |   29/11/2017  |    |    | 

יש קומדיות מתוחכמות, יש קומדיות מטופשות שגורמות לנו להיקרע מצחוק בגלל שהן, ובכן, פשוט מטופשות בקטע טוב, ויש קומדיות מטופשות בקטע רע, שגורמות לנו לעשות פייספאלם בלופ ולצאת מאולם הקולנוע עם בלוטה על המצח. "גבר גבר" הראשון שיצא לפני שנתיים היה רחוק מלהיות קומדיה מתוחכמת, אבל לפחות נטה לכיוון הקומדיה המטופשת-קורעת ודי נהננו ממנו. צחקנו בקול כמה וכמה פעמים, קצת התרגשנו כשהיה צריך ובסך הכל אהבנו. במרכז העניינים ניצבו שני אבות (וויל פארל ומארק וולברג), אחד חורג והשני ביולוגי, שהתחרו זה בזה על לב הילדים שלהם, בעוד שהילדים עצמם נקרעו בין שני האבות: פארל היה האבא החורג / חנון / אכפתי, ואילו וולברג היה האבא הביולוגי / קשוח / אדיש שניסה לפצות על טעויות העבר שלו. בסוף השניים התפייסו והחליטו שהכי טוב לגדל את הילדים ביחד - ביחד עם אימם שדי זרמה עם כל מה שקורה. סוף טוב הכל טוב - עד לסרט ההמשך, כמובן.

גם "גבר גבר 2" שיוצא השבוע רחוק מלהיות קומדיה מתוחכמת, אבל הוא גם לא מטופש בקטע טוב. הסרט החדש הרבה פחות מצחיק מקודמו, הרבה יותר מאולץ ובתכל'ס פחות מוצלח. הפעם העלילה מתרחשת על רקע חופשת חג המולד, אליה יוצאת המשפחה המורחבת שלנו עם כמה תוספות: השחקנים הוותיקים ג'ון לית'גו ומל גיבסון מגלמים בהתאמה את האבות של פארל ו-וולברג, וכל אחד מהם הרבה (אבל הרבה!) יותר חנון / קשוח מהבן שלו. העצים צמחו קרוב מאוד לתפוחים שנפלו מהם. אף אחד מהגברים לא מושלם, כל אחד מהם מסתיר סודות וכל המתח הזה מכניס את האבות – כל האבות – למאבק נוסף על לבם של הילדים והפעם גם של הנכדים. אה, וגם כוכב ה-WWE ג'ון סינה מופיע פה בתפקיד קטן ומוזיקלי.

נשמע מעניין? בהחלט, אבל חבל שמרוב קלישאות צפויות, בדיחות קרש, אנשים שחוטפים דברים בפרצוף, נופלים על הפרצוף ועושים פרצופים, "גבר גבר 2" הופך להיות חיקוי דל של הסרט המקורי והחביב. גם העובדה שהסרט החדש מתמקד קצת יותר בילדי המשפחה, שחלקם התבגרו והפכו לבני נוער (אחת מפונקת שמחוברת כל הזמן לסמארטפון שלה, השני חנון שמתבייש להתחיל עם בנות וכו') לא ממש עוזרת, כי גם הילדים די משעממים ושגרתיים. אז לא, לא כל כך נהננו מ"גבר גבר 2" ואפילו די התאכזבנו ממנו. אומנם ראינו סרטים גרועים יותר השנה וחייבים להעריך את המסרים החיוביים שלו ("תהיו מי שאתם" / "משפחה מעל הכול" / "לא מומלץ לנסר אנטנות סללולריות כי הן לא עצים ועלולת לחשמל אתכם"), אבל באמת שציפינו להרבה יותר. במקרה הזה, הגבר ממש לא יצא גבר.

 

מדד הבייגלה: 2/5