בידור

מרגלות לא רגילות (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: איך קומדיית האקשן "המרגל שזרק אותי"?

האם אהבנו את הקומדיה עם השם הכי בנאלי בעולם?

 עמרי ויסמן   |   06/08/2018  |    |    | 

אם אי פעם יזרקו אתכם וישברו לכם את הלב, אל תקחו את זה אישית. יש סיכוי שהאהוב או האהובה שלכם היו מרגלי-על, והסיבה היחידה שהם כבר לא נמצאים בסביבה, קשורה לכך שהם רודפים / נרדפים על ידי אירגון טרור בין-לאומי ורק רוצים להגן עליכם. תסכלו על חצי הכוס המלאה: אתם אולי לבד, אבל אתם עדיין בחיים, ומקסימום תוכלו להצטרף למשימה בעצמכם ולעזור בלחימה בכוחות הרשע.

זה הרעיון של קומדיית האקשן הקורעת "המרגל שזרק אותי" עם מילה קוניס וקייט מקינון, סרט שקרע אותנו מצחוק מיריית הפתיחה ועד לפיצוץ הסופי. שתי השחקניות מגלמות בחורות אמריקאיות רגילות לגמרי ולא לגמרי שפויות (אבל מי כן לגמרי שפוי?) שנקלעות למזימה בין-לאומית באירופה. קוניס מגלמת את הבחורה הדכאונית שזרקו אותה, מקינון היא החברה הכי טובה והקולנית שלה, והשתיים מנסות לעשות את הדבר הנכון כשכולם מתים סביבן, ובלי שהן יודעות מה בדיוק צריך לעשות ואיך.

מה שהופך את הסרט לכל כך מוצלח, לדעתנו, הוא האקשן המטורף, האינטנסיבי - והמצחיק. לדוגמה, אנשים יכולים לחסל זה את זה בבית קפה אלגנטי באוסטריה, עם השפרצות של דם, שטרודל והכול, ופתאום הגיע איזה רגע הזוי ובלתי צפוי שקרע אותנו. כנ"ל לגבי מתנקשת צעירה עם שריטה רצינית, ותרמילאי מגודל שמציל את המצב בצורה הכי בלתי צפויה – ומצמררת. יש פה גם כמה טוויסטים מפתיעים וסצנה דרמטית או שתיים שבהן הבנות נאלצות להתמודד עם המגרעות שלהן, ואפילו הניחו פה בסיס להמשכון, שאנחנו מקווים מאוד שיעשו, כי לא היינו מתנגדים להצטרף לעוד משימה עם הבנות. ושמישהו ינסה לזרוק אותן שוב.

 

מדד הבייגלה: 5/5