בידור

גם אנחנו התאהבנו (צילום: יח"צ)

ביקורת סרט: מה חשבנו על "כוכב נולד" עם ליידי גאגא?

הכינו את הטישו!

 עמרי ויסמן   |   07/10/2018  |    |    | 

לא, אין לסרט "כוכב נולד" קשר לתכנית הריאליטי המוזיקלית, אבל אם יש לכם קשר למוזיקה, אפילו קשר רופף בסגנון "כן, אני אוהב להאזין למוזיקה", אתם חייבים לצפות בדרמה הרומנטית-מוזיקלית-מרגשת עד דמעות הזו, עם ליידי גאגא (בתפקיד הקולנועי הראשי הראשון שלה) וברדלי קופר (שגם מביים, לראשונה).

האמת היא שעלילה לא מקורית במיוחד, כי "כוכב נולד" הוא בעצם רימייק – גרסה הוליוודית חדשה ורביעית (!) לסיפור קלאסי על אלי - זמרת צעירה ומוכשרת אבל ביישנית, פסימית וחסרת בטחון ששרה בעיקר במועדונים אפלוליים (גאגא), לג'קסון - כוכב רוק מפורסם אך אלכוהוליסט, שמחפש מטרה בחיים. הגורל מפגיש בין השניים, ג'קסון לוקח את אלי תחת חסותו, הופך אותה לכוכבת בזכות עצמה וגם מתאהב בה, אבל ברגע שנראה שהכל מושלם – הצרות האמיתיות מתחילות. ההתמכרות של ג'קסון לא תיעלם ככה פתאום, ואלי מגלה שלהיות כוכבת זה גם להיות בורג במכונה המשומנת של מפיקים וחברות תקליטים.

המומחים כבר טוענים ש"כוכב נולד" יהיה מועמד לכמה פרסי אוסקר, ואנחנו מוכנים להתערב אתכם כבר עכשיו ש-Shallow, שיר הנושא של הסרט שגם שוחרר כסינגל המוביל מהפסקול שלו, ייקח את פרס "השיר המקורי הטוב ביותר". בכלל, הפסקול של הסרט לא פחות ממושלם, עם המון שירים מקוריים שגאגא, קופר ומפיקים תותחים כמו מארק רונסון כתבו במיוחד בשבילו. גאגא מבצעת יותר מעשרה שירים בפסקול, ככה שאפשר להגדיר אותו גם כאלבום חדש של הזמרת, אבל זה כבר נושא לידיעה אחרת.

גם לא נתפלא אם קופר יהיה מועמד לפרס הבימוי, כי "כוכב נולד" פשוט זורם והשאיר אותנו מרותקים לכל אורכו – כשעתיים ורבע – והסצנות שמתרחשות בהופעות פשוט יגרמו לכם להרגיש שאתם עומדים על הבמה ביחד עם אלי וג'קסון. אין מצב שלא תתחילו לשיר ולזוז בכיסא, כי זה בדיוק מה שאנחנו עשינו (וגם התחרטנו שלא הצטיידנו בטישו, אז תלמדו מהטעות שלנו - הסוף יגרום לכם להתייפח עם גרון חנוק מדמעות. 2018 אולי תסתיים רק בעוד כשלושה חודשים, אבל אנחנו יכולים לקבוע כבר עכשיו ש"כוכב נולד" הוא אחד מסרטי השנה שלנו, אם לא ה-.

 

מדד הבייגלה: 5/5