בידור

לא נראה לנו שהסצנה הזו תיגמר טוב (צילום: יח"צ)

ביקורת: "הנוסע השמיני: קובננט" מאכזב בגזרת הפחד והמתח

חוק קיומי מספר 1: לא להסתובב לבד על כוכבי לכת מסתוריים כשאתם יודעים שרובצים באזור חייזרים רצחניים!

 עמרי ויסמן   |   18/05/2017  |    |    | 

חייבים ללכת לשירותים? תעשו ליד כולם. רוצים להתבודד בפינה כדי לחשוב על החיים? לא כדאי לכם, כי יש סיכוי סביר שכבר לא יהיו לכם חיים, ואז לא יהיה לכם על מה לחשוב!

לצערנו, אפילו אסטרונאוטים, לוחמים ומדענים קשוחים מנוסים נמנעים ולהקפיד על מילוי החוק הזה, ולכן הם מחוסלים בזה אחר זה כמעט בכל סרט אימה חללי – וזה כולל את שובר הקופות החדש "הנוסע השמיני: קובננט", שהוא בעצם הפרק השישי בסאגת הסרטים המצליחה. הסרט הזה הוא המשך ישיר ל"פרומתיאוס" מ-2012 (כדאי מאוד לצפות ולהיזכר לפני שתלכו ל"קובננט"), וגם סוג של המשך ל"הנוסע השמיני" המקורי מ-1979, שנחשב לאחד מסרטי האימה הטובים בכל הזמנים.

בלי יותר מדי ספוילרים: הסרט החדש עוקב אחרי צוות של ספינת החלל "קובננט", שנקלע לכוכב לכת דמוי גן עדן, אבל עד מהרה מגלה שזה למעשה גיהנום שורץ בתפלצים צמאי דם, אפילו יותר מעמרי. מכיוון שאנחנו יודעים מראש שרוב החבר'ה האלה ימותו בדרכים מזוויעות – השאלה היא מי מהם יצליח לשרוד עד לכתוביות הסיום, ואילו טוויסטים מפתיעים, שיקשרו אותנו לסרטים האחרים בסדרה, נקבל בדרך (ויש כמה כאלה).

מה חשבנו: היינו סקרנים לאורך כל הסרט, ויש לקראת הסוף כמה סצנות אקשן מרשימות מאוד. היה נחמד לראות סוגים חדשים של חייזרים וללמוד עוד על העולם של "הנוסע השמיני", אבל בכל הקשור למתח ולפחד – קצת התאכזבנו. מי שמחפש סרט אימה אמתי אומנם ימצא פה הרבה דם, אבל זה לא שתכסו את העיניים מרוב גועל, כי לא ממש רואים דברים מגעילים (יש הרבה סצנות מרומזות). בואו נגיד שזה יותר סרט מתח-אקשן חללי עם קצת אימה, מאשר סרט אימה חללי עם קצת מתח-אקשן. מתאים לכם? אז בכיף. רק אל תלכו לשירותים לבד!