בידור

על החיים ועל החרב (צילום: יח"צ)

ביקורת: אחרי שתצפו ב"קינג ארתור", גם אתם תרצו מקום ליד השולחן העגול

איזה מלך!

 עמרי ויסמן   |   11/05/2017  |    |    | 

ב"קינג ארתור: אגדת החרב" יש את המתכון המושלם לשובר קופות קיצי, לטוב ולרע: המון אפקטים מיוחדים, פיצוצים, כמה מפלצות/ רובוטים/ זומבים/ חבר'ה עם כוחות מיוחדים, ועלילה רדודה ולא מורכבת במיוחד, כי למי יש כוח לאמץ ת'מוח כשבחוץ כל כך חם?

יחד עם זאת לא מדובר בשובר קופות טיפוסי, ואנחנו אומרים את זה בקטע טוב. כן, יש בו אפקטים מיוחדים. וכן, יש בו כמה פיצוצים, יצורים מוזרים וכמה חבר'ה עם כוחות מיוחדים. אבל בכל מה שקשור לעלילה – מדובר בליגה אחרת לעומת רוב סרטי הקיץ האחרים שמוקרנים אצלנו כרגע. בקיצור, תתכוננו להפעיל את המוח – אפילו שחם!

הבמאי הבריטי הוותיק גאי ריצ'י, שמתמחה בקומדיות פשע שנונות, מחוספסות ומורכבות כמו "סנאץ'", "לוק סטוק ושני קנים מעשנים" וגם צמד סרטי "שרלוק הולמס" שיצאו בעשור האחרון (השלישי בדרך), לקח את האגדה הידועה על המלך ארתור והעניק לה את טוויסט סרטי הפשע שלו. אז כן, ארתור שלנו (צ'ארלי האנם) אמנם מניף מדי פעם חרב קסומה ומכסח איתה את הרעים שמאיימים על הממלכה, אבל הוא גם מחליף עקיצות וצחוקים עם חברי הכנופיה שלו, מתנהג לעתים כמו בריון ממוצע מהשכונה ועושה לעצמו לא מעט פדיחות.

 לא חסרים טוויסטים בסרט והעלילה לא תמיד מתקדמת בציר זמן קבוע (משחקים פה קצת עם הזמנים ולפעמים לוקח קצת זמן עד שמבינים מה בדיוק קורה - ומתי), אבל אלה בדיוק הדברים שהופכים את "קינג ארתור" לסרט מיוחד ולא שגרתי, שלא דומה לשום דבר שתראו הקיץ. אהבנו מאוד, אם כי העטלפים הענקיים האלה עדיין מונעים מאיתנו להירדם.

מדד הבייגלה: 5/5