סלבס

#טים_לילי (צילום: Gettyimages IL/Astrid Stawiarz)

"בחנתי את הגוף שלי במראה כל הזמן": לילי ריינהארט בנאום הכי מרגש אבר

ומי לדעתה האשמים באופן בו אנו תופסים את הגוף שלנו?

 מאיה גלר   |   12/11/2018  |    |    | 

אנחנו אוהבים את לילי ריינהארט בגלל הרבה מאוד סיבות, אבל בעיקר כי היא אף פעם לא מתביישת להגיד את דעתה. כוכבת "ריברדייל" כבר חלקה את המחשבות שלה ברשתות החברתיות על מגוון רחב של בעיות החל מהטרדות באינטרנט ועד אקנה, כשהיא פתוחה עם המעריצים ונותנת דוגמאות מנסיונה האישי, מה שגורם להם (ולנו) להרגיש פחות לבד. 

לכן, זו לא הייתה הפתעה שכשלילי עלתה על הבמה בכנס נשות השנה של "גלמור" ביום ראשון האחרון, היא דיברה ארוכות על דימוי גוף, מדיה חברתית ובריאות נפשית בנאום מרגש ומלא עוצמה. ריינהארט התייחסה לביקורת שהיא מקבלת ממעריצים שטוענים שהיא לא צריכה לדבר על דימוי גוף כי היא רזה, כשאמרה: "הנקודה שלי היא שלא חשבתי שיש משהו לא בסדר עם הגוף שלי, עד שנכנסתי לתעשייה שנותנת פרסים לאנשים בעלי מותניים קטנים מאלה שאי פעם יהיו לי. זה הרגיש לא פייר לחשוב שלעולם לא יהיה לי גוף מושלם בתעשייה הזו, רק בגלל שאני לא בנויה מבחינה גנטית בדרך מסוימת".

השחקנית המשיכה לתאר את מערכת היחסים עם הגוף שלה ואמרה לקהל כי מצאה את עצמה בוחנת את גופה כל הזמן במראה, כשהיא רואה דימוי שונה בכל פעם שהיא מסתכלת. "איך הגוף שלי יכול להיראות שונה כל כך במשך יום אחד ולמה אני מרגישה שאני צריכה להתנצל בפני כל העולם על עצמי - שמשתנה כל הזמן?"

מאוחר יותר בנאום שלה לילי היא הפנתה אצבע לאשמים בדבר בעיניה: תרבות הפופ והמדיה החברתית: "אנחנו לא נולדים עם חוסר הביטחון הזה, אומרים לנו להיות לא בטוחים לגבי דברים מסוימים. אנחנו לומדים לחוש בושה או להיות נבוכים בחלקים מסוימים של עצמנו". ומה היא הדרך לשנות את כל זה? לדברי לילי? "להראות מה אמיתי ללא פילטרים וללא בושה". "אתם יכולים להיות יפים עם אקנה, או צלקות, עם צלוליטיס או קימורים. אז בואו נחגוג זה את זה ואת עצמנו, כמו שאנחנו, וכמו שאנחנו אמורים להיות. ייחודיים. לא מושלמים. יפים. וכל כך חזקים". וואו, אנחנו לא בוכים, נכנס לנו הנאום של לילי לעין.