מגזין

תולעי ספרים, התפקדו!

באנו לעזרת חבר: איזה ספר תקראו ביום כיפור?

שמתם לב שיום כיפור עוד יומיים? 

 ראש אחד   |   09/10/2016  |    |    | 

 

זה לא שצריך סיבה מיוחדת לכתוב על ספרים מומלצים, אבל יום כיפור מתקרב אלינו בצעדי ענק והרגשנו שזו הזדמנות מצוינת לרענן את מדף הספרים שלנו. קבלו את הרשימה שאין בה את "משחקי הרעב", "אשמת הכוכבים" או "דמדומים" כי די, אנחנו יודעים שקראתם אותם כבר. 

 

 

1."הזיה" / לורן אוליבר

 

jhj

 

 

אנחנו חיים בעולם שסוגד לאהבה, אנחנו רודפים אחריה ועושים את מיטב המאמצים כדי לאהוב ולהיות נאהבים. אך האם חשבתם אי פעם על המצב ההפוך? מצב שבו כולם בורחים מאהבה כמו מאש כי היא נחשבת למחלה שעלולה להוביל למוות בייסורים? לנה חיה בעולם כזה ונותרו לה עוד 95 ימים עד יום הולדתה ה-18, אז היא תעבור את הטיפול נגד המחלה הכי נוראית בעולם - אהבה. אימא שלה חלתה בה, ושום טיפול לא עזר לה והיא התאבדה. לנה לא רוצה לסיים כמוה - היא לא רוצה להתאהב, היא רוצה חיים מאושרים, בטוחים ויציבים, בדיוק כמו שהממשל מבטיח לה אם רק תעבור את הטיפול. 

חייה של לנה משתנים כשהיא פוגשת נער מסתורי שמשנה את כל תפיסת החשיבה שלה. היא חייבת לקבל החלטה - האם לצלול לתוך הזיית האהבה המשכרת או לעבור את הטיפול שיבטיח לה ביטחון?

 

 

2. "גורלו של אפולו 1: האורקל הנסתר" / ריק ריירדן

 

jkjl

 

כולם רבים עם ההורים שלהם ולפעמים אפילו חוטפים עונש קטן. לא רציני, נכון? נכון, אבל רק בתנאי שההורים שלכם הם בני אדם... 

 

כשאפולו מרגיז את אבא שלו, זאוס מלך האלים, הוא מקבל עונש לא מהעולם הזה. איך מענישים אל? הופכים אותו לבן אנוש! חלש ומבולבל אפולו נוחת בעיר ניו יורק בדמות נער מתבגר, ועכשיו, בלי כוחות על ובלי חיי נצח, הוא חייב לשרוד בעיר הגדולה. ולאפולו יש אויבים רבים מהעבר: אלים, מפלצות וגם אנשים שרק חיכו להזדמנות להיפטר ממנו כדי לכבוש את העולם.

 

"האורקל הנסתר" הוא הספר הראשון בסדרה "גורלו של אפולו", שמחזירה אותנו לעולמם של פרסי ג'קסון וחבריו, והפעם זוהי הרפתקה מותחת ומצחיקה שמתמקדת באל הכי אנושי שיש.

 

 

3. "הימאליה בשר ודם" / ינץ לוי

 

הימליה בשר ודם - 2016

 

 

מוריה, המכונה גם הימאליה, היא נערה בת 18 מכפר סבא שעומדת לפני גיוס. מוריה גדלה במשפחה שנראית רגילה אך מבפנים הרוסה לגמרי; אב המשפחה הוא איש מובטל שמתעלל נפשית ופיזית במשפחתו. בנוסף, אחיה הבכור של מוריה נפטר, והטראומה הזאת מרחפת מעל כל בני המשפחה. מוריה שומרת על שתיקה ולא מספרת לאיש על מה שעובר עליה, עד שיום אחד היא מחליטה לברוח. היא מגיעה לתל אביב ובפעם הראשונה בחייה היא סוף-סוף חופשייה. מוריה מטיילת ברחובות העיר, פוגשת אנשים, חווה חוויות ואפילו מתאהבת. האם היא תצליח להתגבר על העבר הכואב שלה? האם היא תצליח להמשיך הלאה ולהגשים את החלומות שלה? 

 

 

4. "החיים אחריך" / ג'וג'ו מויס

 

ba1edbe152d234cdf6504ec239ac25b5

 

 

"החיים אחריך" הוא ספר ההמשך של "ללכת בדרכך" #דמעה (אם לא קראתם את הספר הראשון, הימנעו מלקרוא את התקציר כי הוא מכיל ספוילרים לספר הראשון).

 

בספר ההמשך לואיזה מתמודדת עם מותו של ויל. למרות שהיא חושבת שהיא התגברה על מותו, היא לא מצליחה לעשות עם עצמה משהו מועיל. אמנם היא מתגוררת בלונדון, אבל היא לא לומדת, היא עובדת בעבודה משעממת שלא מדברת אליה והיא בכלל לא מסוגלת לחשוב על בן זוג חדש. תאונה מצערת שפוקדת אותה גורמת לה להתעורר סוף-סוף ולהבין שהיא לא יכולה להמשיך כך ושמשהו חייב להשתנות. ואז, לילה אחד, משהו אכן משתנה. מישהו מידפק על דלתה של לואיזה, ועולמה מתהפך. כל מה שחשבה שהיא יודעת על ויל מתנפץ לנגד עיניה.

 

 

4. "ייעודו של דן: ההתגלות" / כרמית גלבוע

 

 

עטיפה_-_ייעודו_של_דן(2)

 

 

דן מתגורר ביישוב קטן וחי חיים רגילים עד שרומי, נערה מדהימה ומסקרנת, עוברת עם משפחתה לישוב שלו. יום אחד רומי עדה לתקרית אלימה בבית הספר החושפת תופעה מפתיעה הקשורה בדן. רומי נחושה בדעתה לגלות את האמת ולחקור את דן, אך הוא אינו משתף עמה פעולה. ביום הולדתו ה-16 דן מבלה עם רומי, ומה שנראה כמו יום מקסים מתגלה כאסון - רומי נפגעת מגורם בלתי מזוהה ונשקפת לה סכנת חיים. דן מתבשר שגורלה של רומי נשזר בגורלו, והוא נחוש בדעתו להילחם בכל כוחו לשנות את הייעוד שנקבע לו מיום היוולדו ולנסות להציל את כל מה שחשוב לו בעולם הזה.

 

 

5. "מציירת בסרט" / אירה ריסנזון-נחמני

hjkhjk

 

 

אירה ריסנזון הייתה אלופה ברמה בין-לאומית בתחום ההתעמלות האמנותית. הספר מתאר את סיפורה המרגש, את עלייתה לישראל כשהייתה ילדה, את האימונים הארוכים, הצוות המקצועי, המשפחה, החברים וכל הסודות הקטנים והגדולים של כוכבת ספורטיבית. במהלך הקריאה תוכלו ללמוד עד כמה חשוב לא לתת להצלחה לעוור אתכם, לזכור תמיד מאיפה אתם מגיעים ולהיות מחוברים לערכים הנכונים.

 

 

 

6. "דברי" / לורי האלס אנדרסון

 

d793d791d7a8d799

 

 

חופשת הקיץ הסתיימה, ומלינדה מגיעה לתיכון כשהיא בלתי נראית. לאף אחד לא אכפת ממנה, אף אחד לא רוצה לדעת מה יש לה להגיד ומהן נסיבות האירוע שבגללו חייה השתנו. מלינדה שומרת את הסודות שלה לעצמה ושרויה בכאב גדול - היא איבדה את שמחת החיים שלה, את החברות שלה, את הציונים הטובים שלה ויותר מהכול - היא איבדה את עצמה. ספר מקסים ומרגש שיגרום לכם להסתכל על אנשים בצורה אחרת לגמרי. 

 

 

7. "אחות" / רוזמנד לאפטון

 

 

959886

 

 

חייה של ביאטריס משתנים מן הקצה אל הקצה אחרי שהיא מקבלת שיחת טלפון מבוהלת מאמה שמודיעה לה כי אחותה הצעירה טס נעדרת. ביאטריס עוזבת הכול, אורזת את המזוודות ועולה על הטיסה הראשונה מניו יורק ללונדון. היא מציבה לעצמה משימה - לעשות הכול כדי למצוא את אחותה. היא חוקרת את כל מי שהיה בחייה של טס בתקווה נואשת לגלות עוד פרטים שיעזרו לה ותוך כדי עוברת מסע מלא מחשבות, תגליות וזיכרונות יפים מאחותה. ספר מרתק ומותח, ורוב הסיכויים שלא תוכלו להוריד ממנו את הידיים. 

 

 

BOOK - מה אתם מתכננים לקרוא ביום כיפור? 

 

 

(כת"צ לירי גושן / liri.rosh1@gmail.com)