ראשי

(צילום: shutterstock)

אתר ההנצחה אושוויץ: "אל תשחקו פה ב'פוקימון גו'"

וואו, המשחק הזה מתחיל לאבד שליטה. 

 ראש אחד   |   13/07/2016  |    |    | 

 

 

"פוקימון גו", המשחק שעוד לא הגיע לארץ (למרות שניתן להוריד אותי באופן פירטי ללא בעיות, וישראלים רבים משחקים בו), מייצר כותרות חדשותיות בכל העולם. כבר שמענו על הנערה שמצאה גופה בזמן שאספה פוקימונים או על אנשים שנפצעו משום שלא נזהרו כששיחקו, ולאחרונה אף דווח על כנופיית גנבים שטמנה לאנשים מלכודת, השתמשה במשחק כדי להוליך אותם למקום מסוים ואז גנבה את חפציהם האישיים. אבל ייתכן שהידיעה המדהימה מכולן בנוגע למשחק הלהיט מגיעה דווקא ממוזאון השואה בוושינגטון בארצות הברית ומאתר ההנצחה אושוויץ שבפולין. שני האתרים נאלצו לבקש שאנשים יפסיקו לחפש פוקימונים במתחמים שלהם. 

 

 

https://twitter.com/sjorsmoolenaar/status/752878595287060480

 

בעמוד הטוויטר הרשמי של אתר ההנצחה אושוויץ פנו ישירות למפתחי המשחק וביקשו מהם למנוע מאנשים לשחק באתר שלהם ובאתרי הנצחה אחרים בעולם כי זה מחלל את זכר הקורבנות.

 

https://twitter.com/AuschwitzMuseum/status/752886833558806528

 

 

התגובה העיקרית שלנו היא "וואו". אנשים, ברור מאליו שאתם לא אמורים לשחק במקומות כאלה, למה מישהו בכלל צריך לקבוע את זה מראש? איך זה לא מובן מאליו?! אנחנו מבינים שמהמשחק ממכר, אבל לפעמים פשוט צריך לעצור, להסתכל על המקום שבו אתם נמצאים, להתבונן על האנשים שנמצאים סביבכם ולהגיד, לא, לא מתאים לשחק כאן ועכשיו.

 

RUDE - אולי יש סיבה שמשחקים בטלפון הנייד מאלצים אותנו לשבת בבית...

 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)