בידור

(צילום: יוטיוב)

אתם תשפטו: האם ג'סטין ביבר גנב את הפתיח של השיר Sorry מזמרת אחרת?

אנחנו חייבים להודות, לנו זה נשמע ממש דומה.

 ראש אחד   |   29/05/2016  |    |    | 

 

מזמזמים את השיר Sorry של ג'סטין בלי הפסקה? כנראה שכן. בכל זאת, מדובר באחד השירים הכי קליטים שיצאו בשנה האחרונה. ובכן, תצטערו לשמוע שיש זמרת שתובעת את הביבס על גניבת הלחן של הלהיט. הזמרת קייסי דניאל (ששם הבמה שלה הוא White Hinterland) טוענת כי פתיח השיר של ג'סטין זהה בדיוק לפתיח השיר שלה, Ring the Bell, שיצא שנה לפני Sorry. האזינו בעצמכם, זה אכן נשמע דומה באופן מחשיד: 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=fRh_vgS2dFE

 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=_VW5xIXdfgw

 

לדבריה של קייסי, היא פנתה אל ג'סטין ביבר כבר בדצמבר שעבר וביקשה ממנו לקיים דיאלוג בנושא זכויות השיר, אך זכתה להתעלמות. היא שלחה לו עוד הודעות בעניין עד שלבסוף החליטה שהדבר היחיד שהיא יכולה לעשות הוא לתבוע. נכון שמדובר רק בפתיח ואחר כך שני השירים נשמעים שונים לחלוטין, אבל ג'סטין משתמש בצליל המיוחד הזה לפחות שש פעמים נוספות במהלך השיר שלו.

 

מנגד, המפיק והדי-ג'יי סקרילקס (שהפיק את השיר ונתבע ביחד עם ג'סטין) טוען שהשיר לא נגנב. הוא צייץ בטוויטר "סליחה, אבל לא גנבנו את השיר" וצירף פירוט די משכנע על איך הם הגיעו לצליל המדובר.

 

 

 

וואו, טוב בגדול מאוד קשה להכריע במקרים כאלה כי ייתכן שזה צירוף מקרים בסגנון "מוחות גדולים חושבים אותו דבר". בכל מקרה, נחכה בסבלנות (ובמתח) להחלטת לבית המשפט. 

 

SORRY - האם זה מאוחר מדי לבקש סליחה? 

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)