מגזין

(קרדיט: giphy.com)

אתם לא לבד: 7 שקרים שסיפרנו לעצמנו בתחילת החופש הגדול

מצד אחד, עוד לא מאוחר מדי. מצד שני, מה, באמת נצא לרוץ עכשיו?

 ראש אחד   |   29/04/2017  |    |    | 

 

 

איך הזמן טס כשנהנים, אה? החופש הגדול בעיצומו, ולנו רק נותר לעבור בשלום את חודש אוגוסט השרבי, המכונה גם ''חודש החרטות הגדול''. אילו חרטות בדיוק? כל אותם השקרים הקטנים שסיפרנו לעצמנו בתחילת החופש, שאז נראה כה גדול וארוך. 

 

 

1. אמרנו שנתחיל את עבודות הקיץ מוקדם

 

סיימתם את כל העבודות? עזבו, הכתבה הזאת לא בשבילכם. לכל השאר, מזל טוב! נשארו לכם עשרים ימים מלאים בייסורי מצפון שיזכירו לכם שהגיע הזמן להתחיל כבר את העבודות לחופש. 

 

איך ממשיכים מכאן:

 

או שמתחילים לעשות את העבודות מחר (כי באמת, מי יתחיל היום?), או שתעשו אותן לילה לפני שחוזרים ללימודים. #בהצלחה! 

 

 

 

 

2. אמרנו שנאכל פחות ג'אנק פוד

 

תכלס, אנחנו לא מאשימים אתכם. איך אפשר שלא להתפתות ולאכול את כל החטיפים בימים הארוכים שאנחנו שוהים בבית?! או להפך, כשמבחר המסעדות ובתי הקפה שבחוץ מפתים אותנו לאכול פיצה בשעת לילה מאוחרת – מי אנחנו שנתנגד?

 

איך ממשיכים מכאן: 

 

טיפ קטן: בפעם הבאה שתרצו משהו מתוק, ותרו על השוקולד ולכו על האבטיח המרענן ועל הענבים הטריים. גם בריא יותר וגם זול! 

 

 

3. אמרנו שנעשה ספורט

 

אולי תכננתם להירשם לחדר כושר, אולי קיוויתם לשחק יותר טניס ב-WII (יחד עם ההחלטה לקצץ בג'אנק פוד) – בקיצור, החלטתם לעשות יותר ספורט. האם זה קרה? לא. הריצה הקצרה הזאת שיצאתם אליה בתחילת החופש לא נחשבת. 

 

איך ממשיכים מכאן:

 

זכרו שעוד לא מאוחר מדי! גם אם אתם עצלנים מכדי לצאת בעצמכם, תמיד אפשר לקרוא לחברים ולקרוע את העיר/הכפר/המושב/החניה מתחת לבית בהליכה בריאה ובטוחה. #קרם_הגנה_וכובע

 

 

 

 

4. אמרנו: פחות סדרות - יותר ספרים

 

באמת שלא תכננו לשרוץ כל היום מול הטלוויזיה ולראות Stranger Things, נשבעים! אבל מה לעשות שיש סדרות כל כך טובות! טוב, מעכשיו נקרא יותר ספרים, שמענו שיצא "הארי פוטר" חדש. אה, זה מחזה? הממ... מתי מתחילה העונה החדשה של "המתים המהלכים"?

 

איך ממשיכים מכאן: 

 

פשוט זרקו את השלט הצדה ולכו לקרוא איזה ספר טוב. בחופש אתם יכולים להקדיש יום שלם לקריאה בלבד, ואתם תראו בעצמכם שיישאר לכם טעם לעוד. ואגב, אמנם ה"הארי פוטר" החדש הוא מחזה, אבל הוא ממש מעניין. נשבעים - קראנו.

 

 

 

5. אמרנו שנסדר ונשדרג את החדר

 

זה הזמן לווידוי: אנחנו מכורים לכל סרטוני ה-DIY הקיימים. לא פעם נתקלנו ברעיון מקורי שישדרג לנו את החדר באמצעות המוצרים הכי פשוטים שיש. לצערנו, דיבורים לחוד ומעשים לחוד, והדבק החם שלנו עדיין זרוק אי שם מתחת למיטה (עוד מפרויקט ה-DIY הקודם, שהיה ברכה מושקעת לראש השנה). 

 

איך ממשיכים מכאן: 

 

כדי להתחיל לתכנן שינויים בחדר, קודם כול צריך לסדר אותו. עד עכשיו התעצלנו, אבל לא עוד! זה הזמן להיפטר מערימות המבחנים שצוברים אבק על השולחן, למיין את המחברות ולסדר את כל גיליונות "ראש אחד" שמפוזרים בחדר. ככה גם יהיה לכם קל יותר ''לשפץ'' את החדר וגם תעשו טוב בלב לאימא.

 

 

 

6. אמרנו שנציב מטרה אישית 

 

לא רק להשיג שיזוף מושלם בים או לעלות על המתקן המפחיד ביותר בלונה פארק - כמעט לכל אחד מאיתנו הייתה גם מטרה נעלה כלשהי לחופש. זוכרים שאמרתם שתתאהבו, שתלמדו ללכת על חבל, או שתלמדו מיומנות חדשה? 

 

 

איך ממשיכים מכאן:

 

בין אם לא הספקתם להגשים את המטרה עדיין ובין אם לא חשבתם עליה בכלל – זה הזמן לפרץ מוטיבציה. בחרו ביעד הגיוני שתוכלו להשיג, כמו למידת שפה חדשה (אנחנו עדיין מתלבטים בין רוסית לספרדית) או פתיחת עמוד יוטיוב.  

 

 

 

 

7. אמרנו שנחזור על חומר הלימודים מהשנה שעברה 

 

כן, זה לא באמת היה קורה. 

 

איך ממשיכים מכאן:

 

תמלאו קודם את ששת הסעיפים הקודמים ואז תחזרו אלינו, נדבר. 

 

 

 

LAZY – זה בסדר, זה קורה לנו בכל חופש מחדש.

 

 

(כת''צ נטלי נפתולישן / natali.rosh1@gmail.com)