ראשי

אתגר Don't Judge בעצם שופט אנשים ובגדול

נתקלתם כבר בסרטוני אתגר Don't Judge? הם בכל מקום, והם ממש, אבל ממש לא מה שהם מתיימרים להיות.אנו בטוחים שנתקלתם בסרטון אחד לפחות: בחור או בחורה, לפעמים זוג או בקבוצה, שעל פניהם אפשר לראות בדרך כלל נקודות שחורות המדמות חצ׳קונים, גבה מחוברת (המצוירת בטוש) ועוד אלמנטים שציירו על פניהם כדי לעשות את עצמם ״מכוערים יותר״. לאחר כמה שניות מסתירים המצולמים את המצלמה ואז נחשפים בשנית, רק שהפעם הם נקיים מכל הדברים שציירו לעצמם על הפנים - וכעת הם נראים מצוין. למי שלא ראה עדיין - תופעת הסרטונים האלה נקראת Don't Judge Challenge. המסר המקורי של הסרטונים הוא לא לשפוט אנשים על פי המראה החיצוני שלהם, אבל האם זהו באמת המסר שמועבר?  לאחר צפייה בעשרות סרטונים כאלה לא קשה להגיע למסקנה שהמסר המקורי והמסר שעובר בפועל הם שונים מאוד. בסרטונים מציגים את אותם נערים שיש להם גבה מחוברת או חצ'קונים כמכוערים, שונים, אולי אפילו כפחות טובים. אז מה זה אומר על אנשים שסובלים מאקנה? או על אנשים אחרים שהם פשוט שונים? אם זה לא מספיק, רוב המצולמים בסרטונים נראים כמו לא פחות מדוגמני על - יפים, בלונדיניים, פוטוגניים ומושלמים - וזה בלי לדבר על הגוף שמציגים כל אותם בנים, שגם מורידים חולצה במהלך הסרטון, למקרה שמישהו מהצופים פספס. בין כל הסרטונים של אותם ילדים יפים הבחנו גם בסרטון של ילד שונה, ילד אחד שנראה קצת פחות "דוגמן" משאר חבריו לתופעה. בתגובות לסרטון של אותו ילד הופיעו תגובות מגעילות כמו ״הוא נראה אותו הדבר גם לפני וגם אחרי המהפך״, ״הוא לא בדיוק הדוגמה למה שמנסים להעביר פה״ וכדומה. אז אנחנו שואלים אתכם - זאת הדרך ״לא לשפוט אנשים״? האם לאתגר שבו מנסים לא לשפוט את האחר - רק ל"מושלמים" יש זכות כניסה?  https://www.youtube.com/watch?v=tEk5dHQMnPM SO- מה אתם חושבים על הסרטונים? (כת"ב אופיר שרמן / ofir.rosh1@gmail.com)

 ראש אחד   |   14/07/2015  |    |    | 

נתקלתם כבר בסרטוני אתגר Don't Judge? הם בכל מקום, והם ממש, אבל ממש לא מה שהם מתיימרים להיות.

אנו בטוחים שנתקלתם בסרטון אחד לפחות: בחור או בחורה, לפעמים זוג או בקבוצה, שעל פניהם אפשר לראות בדרך כלל נקודות שחורות המדמות חצ׳קונים, גבה מחוברת (המצוירת בטוש) ועוד אלמנטים שציירו על פניהם כדי לעשות את עצמם ״מכוערים יותר״. לאחר כמה שניות מסתירים המצולמים את המצלמה ואז נחשפים בשנית, רק שהפעם הם נקיים מכל הדברים שציירו לעצמם על הפנים - וכעת הם נראים מצוין.

למי שלא ראה עדיין - תופעת הסרטונים האלה נקראת Don't Judge Challenge. המסר המקורי של הסרטונים הוא לא לשפוט אנשים על פי המראה החיצוני שלהם, אבל האם זהו באמת המסר שמועבר? 

לאחר צפייה בעשרות סרטונים כאלה לא קשה להגיע למסקנה שהמסר המקורי והמסר שעובר בפועל הם שונים מאוד. בסרטונים מציגים את אותם נערים שיש להם גבה מחוברת או חצ'קונים כמכוערים, שונים, אולי אפילו כפחות טובים. אז מה זה אומר על אנשים שסובלים מאקנה? או על אנשים אחרים שהם פשוט שונים?

אם זה לא מספיק, רוב המצולמים בסרטונים נראים כמו לא פחות מדוגמני על - יפים, בלונדיניים, פוטוגניים ומושלמים - וזה בלי לדבר על הגוף שמציגים כל אותם בנים, שגם מורידים חולצה במהלך הסרטון, למקרה שמישהו מהצופים פספס.

בין כל הסרטונים של אותם ילדים יפים הבחנו גם בסרטון של ילד שונה, ילד אחד שנראה קצת פחות "דוגמן" משאר חבריו לתופעה. בתגובות לסרטון של אותו ילד הופיעו תגובות מגעילות כמו ״הוא נראה אותו הדבר גם לפני וגם אחרי המהפך״, ״הוא לא בדיוק הדוגמה למה שמנסים להעביר פה״ וכדומה. אז אנחנו שואלים אתכם - זאת הדרך ״לא לשפוט אנשים״? האם לאתגר שבו מנסים לא לשפוט את האחר - רק ל"מושלמים" יש זכות כניסה? 

https://www.youtube.com/watch?v=tEk5dHQMnPM

SO- מה אתם חושבים על הסרטונים?

(כת"ב אופיר שרמן / ofir.rosh1@gmail.com)