מגזין

(צילום: shutterstock)

"אני נהג חדש, שווה להסתכן ולנסוע ארבעה באוטו? זו לא נסיעה ארוכה"

נער בן 17 לא יודע האם כדאי לו לקחת את הסיכון או לא? 

 ראש אחד   |   17/04/2016  |    |    | 

 


בן 17 מתייעץ עם הגולשים באתר Ask People: האם כדאי לו להסיע חבר שלישי למרות שלפי החוק מותר לו להסיע רק שני אנשים? הנער רוצה לחגוג את סיום תקופת המלווה שלו ושוקל "להסתיר" את החבר השלישי מתחת למושב. 

 

hgjghjg

 

 

רוב המגיבים באתר מייעצים לנער לא לקחת את הסיכון. הגולשים כותבים כי לא רק שמדובר בעבירה על החוק אלא גם בסיכון הנוסעים (אם אכן הנוסע הנוסף יסתתר, כנראה שהוא לא יהיה חגור, וזה מסכן את כל יושבי המכונית). גם ליועצת של "ראש אחד", לי ראובני, יש מה לומר על העניין:  

 


תמיד, בכל פעם שאנחנו לוקחים סיכון, עלינו לשאול את עצמנו אם התוצאה שווה את הסיכון, את ההשלכות. למשל, כשמקיימים יחסי מין לא מוגנים, יש לחשוב אם זה באמת שווה את הפחד מהידבקות במחלת מין או מהיריון לא מתוכנן. דוגמה אחרת; כשנוהגים שיכורים, יש לתהות אם זה באמת שווה את הסיכון שבהיתפסות, בשלילת הרישיון, וכמובן הסיכון הממשי בגרימת תאונת דרכים! כשאתה שואל אם שווה להסתכן ולהסיע עוד שלושה חברים למרות האיסור, אתה בעצם שואל: האם שווה לי לקבל קנס או שלילה? האם שווה לי להסתבך עם החוק ולאבד את אמונם של ההורים, שהפקידו בידי את המכונית? אני לא יכולה לענות לך על זה, אבל בינינו, זה נראה לי סיכון מיותר וטיפשי. חיכית כל כך הרבה זמן לרישיון, עברת את התהליך עם המלווה, לא חבל? נהג בזהירות ובאחריות לפי החוקים והכללים, גלה אחריות לא רק כלפי עצמך אלא גם כלפי הנהגים והולכי הרגל שמסביבך. החיים שלך ושל אחרים - בהם חבריך הטובים - נמצאים בידיך כשאתה נוהג, אל תעשה משהו כדי לפגוע בזה. רכב הוא כלי נשק אם לא משתמשים בו נכון. מאחלת לך שתבחר נכונה.

 

DRIVE - תנהגו בזהירות ושמרו על החיים שלכם ושל חבריכם. 

 

(מערכת ראש אחד)