מגזין

(צילום: Giphy)

אי פעם תהיתם למה אנחנו מתעטשים בעיניים עצומות?

יש הרבה דברים שאנחנו עושים מדי יום מבלי באמת לחשוב למה אנחנו עושים אותם. אז ברור שהלכנו ובדקנו בשבילכם למה אנחנו עושים את זה. אין בעד מה.

 ראש אחד   |   30/09/2016  |    |    | 

 

 

 עוצמים עיניים כשאנחנו מתעטשים

(צילום: Giphy)

 

כן, כן, זו עונת מעבר וכולנו מצטננים ומתעטשים, ובטח שמתם לב שהעיניים נעצמות כשאנחנו עושים אפצ'י. למה זה קורה? יש הרבה השערות מעניינות. יש הטוענים שהעיניים נעצמות כמנגנון הגנה מהחיידקים שמתפזרים לאוויר עקב העיטוש, או שעצימת העיניים נגרמת מהתכווצות השרירים הכרוכה בעיטוש. יש תאוריה הטוענת שאם נפקח את העיניים במהלך אפצ'י, הן יצאו מחוריהן. אל תנסו את זה בבית. #אימא'לה

 

 

צריכים ללכת לשירותים מיד אחרי שאנחנו שותים קפה

 

(צילום: Giphy)

 

מכירים את הרגע הזה שאתם מכינים כוס קפה, מתיישבים, לוקחים שלוק ומרגישים מיד את הצורך לבקר בשירותים? לא רק אתם מרגישים ככה. למעשה, כ-50% מצרכני הקפה חשים בצורך לשבת בשירותים ולעשות מספר שתיים (מצטערים) לאחר שהם שותים קפה. הקפה מגרה את שרירי המעי הגס, וזה מה שהורס לכם את הכיף של הקפה. באסה.

 

 

שרים במקלחת

 

(צילום: Giphy)

 

הגיע הזמן שנודה באמת - כולנו שרים במקלחת. כן, גם אתם שם, שמכחישים את זה. אז למה אנחנו מרגישים כל כך בנוח לשיר במקלחת? המקלחת גורמת לנו להרגיש רגועים יותר, שלא לדבר על העובדה שאנחנו נמצאים שם לבד, מה שמשרה עלינו נינוחות פיזית ונפשית. ככה, בלי לשים לב, אנחנו מתחילים לשיר. מלבד זאת, סביבת האמבטיה יוצרת אקוסטיקה טובה ומכסה את הפגמים בקול שלנו (הכי כיף לזייף בכיף), ואז אנחנו מרגישים מינימום אריאנה גרנדה.

 

 

מרגישים לא טוב בנסיעות

 

(צילום: Giphy)

 

האם נסיעה באוטובוס, מתקן בלונה פארק או אפילו סיבוב אימתני באוטו גורמים לכם בחילה? מזל טוב! המוח שלכם כנראה מחליט שהוא מורעל בזמן הזה. כן, מה שקראתם. אנחנו מקיאים משלוש סיבות עיקריות: כשמשהו מעצבן את המוח, כשמשהו מעצבן את הבטן או כשמשהו גורם להורמונים שלנו להשתולל (למשל היריון, ויש בנות שגם המחזור יכול לגרום להן להקיא). ברגע שהעיניים שלנו רואות משהו משתנה במהירות גבוהה, אנחנו חשים סחרחורת, המוח חושד במצב וכדי להיות בטוח שהכול בסדר הוא גורם לנו להקיא את כל מה שנמצא בקיבה (איכס). אז כן, אתם בעצם מקיאים רק כדי לוודא שהכול בסדר.

 

 

אומרים "הלו" בטלפון

 

(צילום: Giphy)

 

רבים מייחסים את אמירת המילה "הלו" לממציא תומס אדיסון וטוענים כי הוא הביע את הפתעתו מהטלפון באומרו Hullo. ממציא הטלפון אלכסנדר גראהם בל ניסה להטמיע דווקא את השימוש במילה "אהוי" - מילה ששימשה מלחים כקריאת מלחמה - אבל היא לא תפסה. תכלס, תחשבו עד כמה מוזר זה היה להגיד "אהוי" בטלפון. אנחנו ננסה את זה עכשיו. 

 

 

 

מה הכי הפתיע אתכם בכתבה?

 

 

(כת"צ גאיה גורפינקל)