יחסים

(צילום: Shutterstock)

אימא לא מרשה

מצב נתון: אימא לא אוהבת את הבויפרנד שלכן. זה אומר שאתן צריכות לנטוש את הרומן החדש? ממש לא. אפשר לצאת עם מישהו שאימא לא מאשרת ועדיין לשמור על שלום בית. אל תהיו כל–כך בשוק, זה לא קשה כמו שזה נשמע.

  |   28/04/2017  |    |    | 
אימא לא מרשה

מצב נתון: אימא לא אוהבת את הבויפרנד שלכן. זה אומר שאתן צריכות לנטוש את הרומן החדש? ממש לא. אפשר לצאת עם מישהו שאימא לא מאשרת ועדיין לשמור על שלום בית. אל תהיו כל–כך בשוק, זה לא קשה כמו שזה נשמע.

אימא יודעת הכול?

ובכן, אולי לא תמיד. לא משנה כמה מגניבה וכיפית היא (משתדלת להיות!), סביר להניח שגם אתן נתקלתן (או תתקלו) בדרמת ה"אימא לא אוהבת את החבר החדש שלי" באיזשהו שלב בחיים. אז מה עושים - מקשיבים לאימא, או ללב? בדרך כלל אנחנו לגמרי Team Parents ומאמינים שהם יודעים מה הכי טוב עבורנו, אבל כשזה נוגע לאהבה, אנחנו מעדיפים לסמוך על האינטואיציות שלנו (תודה רבה!). ליקטנו עבורכן כמה סיבות המנמקות בדיוק למה כדאי לכן להמשיך לצאת עם החתיך במעיל העור, למרות שאימא ממש לא נכללת במועדון המעריצים שלו.

מרד נעורים או אהבת אמת?

שנייה לפני שאתן פוצחות במלחמת עולם שלישית מול אימוש, רצוי לשבת (לבד, לא איתו!), להריץ בראש את מערכת היחסים שלכם ולבדוק בכנות אם מדובר באהבה אמיתית או במרד נעורים קל הנועד לטלטל את אימא ואת הסביבה. אם מדובר בסתם בחור אקראי מפוקפק שהצגתן בפני ההורים כדי להראות להם שאתן עושות בדיוק מה שאתן רוצות מתי שאתן רוצות - דעו שאתן היחידות שיפגעו בסוף. אם זו אהבת אמת, אתן ממש לא רוצות להסתכל אחורה בעוד כמה שנים ולהתחרט על שוויתרתן על קשר מדהים כי אימא לא התאהבה בו ממבט ראשון. עשיתן חשבון נפש ואתן בטוחות שהבחור הוא ה–בחור? אתן מורשות להמשיך לקרוא.

 רק אתן מכירות אותו באמת

בסופו של דבר, אתן מכירות אותו הרבה יותר טוב מאימא שלכן. יכול להיות שהרושם הראשוני שהיא קיבלה ממנו היה שלילי, אבל רק אתן יודעות מה אופיו האמיתי ואם הוא באמת טוב עבורכן. מה זה אומר? שככל שתמשיכו לצאת יחד ותוכיחו לה שטוב לכן איתו ושאתן מאושרות, היא תתרכך. חשוב לזכור שכשאנחנו נמצאים במערכת יחסים, אנחנו מדמיינים לנו עתיד שלם עם בני הזוג שלנו ואנשים מבחוץ מקבלים רק הצצה קטנה מההווה ולא מבינים (או מקבלים) שזוגות גדלים, משתנים ומתפתחים ביחד. יכול להיות שבסופו של דבר, אימא תפקח את העיניים ותבין שהיא טעתה ושמדובר באחלה–בחלה של בחור, והכי כיף - לכן יהיה העונג להגיד “אמרתי לך!”.

 זו מערכת היחסים שלכן

אפשר לצאת מההנחה שהכוונות והמטרות שלכן ושל ההורים שלכן בנוגע למערכות יחסים שונות לחלוטין. הרי אם בנות היו מקשיבות להורים שלהן בענייני הלב, כולן היו יוצאות עם בחורים אחראיים, מחונכים, לובשי סוודרים עם צווארון ובעלי התואר הלא–כל–כך–מושך “התלמיד האהוב על המורים”. אל תבינו אותנו לא נכון, אין בזה שום דבר רע (להפך!), אבל זה ממש לא מתאים לכולן. בזמן שאתן מחפשות אהבה, ריגושים ושותף שיסכים לבלוס איתכן המבורגר באמצע הלילה, אימא שלכן כנראה מחפשת עבורכן מישהו שקפץ כמה כיתות ושבקיא במיוחד בכללי נימוסין והליכות. ברור לנו שהכוונות שלה טהורות והיא מתערבת כי אכפת לה, אבל בסופו של דבר, אתן יוצאות איתו - לא היא. אתן מאוהבות? אז למה לוותר על זה?

FYI – הכתבה המלאה נמצאת בגיליון החדש של ראש1

(אור כהן)