יחסים

געגועים! (צילום: shutterstock)

איך להתמודד עם מעבר של ה-BFF לעיר אחרת?

החבר הכי טוב עובר בית ספר? החברה הכי טובה עוברת לעיר אחרת? באסה אמיתית. איך תתמודדו עם השינוי הגדול הזה?

 ראש אחד   |   17/07/2015  |    |    | 
געגועים! (צילום: shutterstock) געגועים! (צילום: shutterstock)

החבר הכי טוב עובר בית ספר? החברה הכי טובה עוברת לעיר אחרת? באסה אמיתית. איך תתמודדו עם השינוי הגדול הזה?

נכון, כשה-BFF עובר לבית ספר אחר זה ממש לא כיף, ואתם מרגישים כאילו מישהו לקח חתיכה מכם (אז מה אם אנחנו קצת אובר ריאקטינג?!). אבל אתם יכולים להפסיק להתאבל, כי לנו יש 10 דרכים מושלמות להתמודדות עם המעבר.

1. עד כמה שזה קשה, כשה-BFF עוברים לבית ספר חדש, עדיין לא צריך להיכנס בדיכאון. צריך לזכור שבסך הכול הם עוברים בית ספר - ולא מדינה - כך שתמיד אפשר להיפגש בשעות אחר הצהריים. כדי לשמור על יציבותה של החברות חשוב להקפיד ולהיפגש מדי פעם כדי להתעדכן ולשמוע מה קורה. המפגשים האלה ללא ספק שומרים על החברות. 

2. חשוב לא להתקבע על ה-BFF כל הזמן ולהתבאס - הרי חבל שתכלו את זמנכם בבית הספר במרמור תמידי. אולי יש עוד אנשים שיכולים להפוך לחברים חדשים? זאת ההזדמנות שלכם להתוודע לאנשים ששווה להכיר.

3. לפרוק את הבאסה מהמעבר של ה-BFF בשיחה עם מישהו קרוב בהחלט יכול לעזור - הרי הם לא האדם הקרוב אליכם היחידי בעולם, נכון? 

(צילום: shutterstock) אל תלכי! (צילום: shutterstock)

4. כדאי להכין לעצמכם ול-BFF מזכרת של תמונות משותפות כדי שתוכלו להציץ בהן מדי פעם ולהיזכר בחוויות שעברתם ביחד. ככה יהיה הרבה יותר קל להתמודד עם המעבר וגם לזכור את החברות. חוץ מזה, חשבו כמה כיף יהיה סתם לשבת ולהציץ בתמונות שלכם יחד.

5. לפעמים, כשאין לכם זמן להיפגש פנים מול פנים, גם הודעת ווטסאפ חמודה תעשה את העבודה של שמירת החברות ותעלה חיוך על פניכם. שלחו תמונות והקלטות קוליות - כך תמיד תוכלו לשמור על קשר, והמעבר לא ייראה נורא כל כך. #תודה_לממציא_הווטסאפ

6. יש לפניכם עוד חופשת קיץ ארוכה, ואפשר לנצל אותה כדי לבלות עם ה-BFF! נצלו כל רגע בחופש בבילוי עם ה-BFF: צאו לבלות, דברו על התחושות לגבי המעבר והכי חשוב - תיהנו יחד. בסוף החופשה תראו שהמעבר של ה-BFF יהיה לכם קל יותר כי הספקתם לעכל אותו במשך כל הקיץ וביליתם מספיק זמן יחד. #I_MISS_U_FRIEND

(צילום: shutterstock) סלפיייי (צילום: shutterstock)

7. דרך אחרת להתמודד עם הכאב - היא פשוט להכיל אותו, להכיר בו, להודות בו (הכאב דורש שירגישו אותו... מוכר לכם?). הרי אולי לא בא לכם להעמיד פנים כאילו לא קרה כלום, וכן בא לכם קצת להתבאס (לפני שאתם ממשיכים הלאה). אז תעשו מה שאתם מרגישים באותו הרגע - תבכו, תדברו, תכעסו ואז... תמשיכו הלאה, לאחר שהתמודדתם.

8. חשבו כמה קשה ל-BFF לעבור לבית ספר במקום חדש לגמרי - זה די מגמד את הקושי שלכם, לא? לתפוס קצת פרופורציות, זה הכול.

9. "הזמן עושה את שלו" היא לא סתם שורה משיר. לפעמים לא משנה מה תעשו, רק הזמן עוזר להתגבר על הכאב. אז פשוט תנו לזמן לעבור ותראו שלאט-לאט תתרגלו למצב הקיים והקושי יעבור מעצמו. 

10. ה-BFF ואתם עדיין עולים לאותה כיתה, כך שהחומר הלימודי יישאר פחות או יותר אותו הדבר. זה אומר שבמהלך השנה תוכלו לפעמים ללמוד יחד למבחנים. כך תמצאו הזדמנויות להיפגש בזמן הלימודים.

BFF - קרה פעם שהחבר הכי טוב שלכם עבר לבית ספר חדש? 

כת״צ שילת ברקת / shilat.rosh1@gmail.com)