סלבס

(קרדיט: GIPHYׂ)

איך ילד בן 11 השפיל את ג'סטין ביבר?

ממליצים לתייג את המורה לאנגלית שלכם, זה קורע מצחוק. 

 ראש אחד   |   13/03/2016  |    |    | 

 

 

בואו נעצור לרגע את שגרת החיים שלנו ונדבר על טעויות דקדוק. לא, אל תיבהלו, אנחנו לא מתכוונים לעשות לכם מבחן בלשון, זה לא העניין. מה שכן, יש להודות שאנחנו מצפים מהסלבס להשתמש בשפה תקנית (בייחוד משום שפעמים רבות אנחנו לומדים מהם אנגלית). מתברר שזה לא רק אנחנו, אלא גם ילד בריטי חמוד בן 11, שעלה על שגיאה דקדוקית חמורה בשיר של ג'סטין ביבר. הילד כתב לג'סטין מכתב רהוט בעניין, וזה הפך, כמובן, ויראלי.

 

אז איפה הטעות? מכירים את השורה "If I was your boyfriend, I'd never let you go" ("אם הייתי חבר שלך, לא הייתי נותן לך ללכת") מהשיר Boyfriend? הבנתם את הטעות בעצמכם? ג'סטין היה צריך לשיר Were במקום Was. 

 

 

Please like/share this letter written by a pupil from my year 5/6 class, in South West Cornwall. They want to see how...

Posted by Louise Williams on Friday, February 26, 2016

 

הילד כתב לג'סטין: "בשיר שלך אפשר לשמוע פעמים רבות שימוש לא נכון בדרך האיווי (הבעת רצון). זו טעות שנפוצה בקרב הציבור הרחב. ולמרות זאת, אם אתה, בתור מודל לחיקוי (ועוד כזה שכותב שירים), אינך משתמש בכללי הדקדוק בצורה נכונה, למה שאנחנו נעשה את המאמץ ללמוד ולהשתמש בהם בצורה נכונה?"

 

"אתה עשוי לענות שזה לא חשוב, אבל אני לא מסכים איתך. בתור תלמיד שלומד עכשיו למבחן באנגלית, אני מאוד מאוכזב מכך שאינך מסוגל למלא את כללי הדקדוק הבסיסיים בשפה האנגלית".

 

טרם התקבלה תגובה מג'סטין ביבר, אך המכתב עצמו זכה למספר עצום של לייקים ושיתופים. אז מה אתם אומרים, תתייגו את המורה לאנגלית שלכם? 

 

WOW - האם גם אתם מתעצבנים מטעויות דקדוק?

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)