סטייליש

(צילום: Shutterstock)

אחרי שתקראו את הכתבה הזאת, לא תרצו להתקרב אל תיק האיפור שלכם לעולם

או לפחות עד שתחליטו להתמודד עם הבעיה הדוחה הזאת

 ראש אחד   |   05/09/2016  |    |    | 

 

מתי בפעם האחרונה ניקיתם את תיק האיפור שלכם? זה בסדר, אתם יכולים לספר את האמת, אין במה להתבייש, גם אנחנו בחרנו בדרך חיים עצלנית, ואנחנו עומדים מאחוריה בלב שלם! או משהו כזה. בכל אופן, אם אתם דוגלים בגישה שלנו, כנראה שלא ניקיתם את תיק האיפור שלכם לאחרונה (או בכלל, אבוי), וחבל, כי זו טעות איומה.

 

 

למה טעות איומה? אין דרך נעימה להגיד את זה - תיק האיפור שלכם מפוצץ בחיידקים ובבקטריות. פשוט תחשבו על המוצרים שאתם משתמשים בהם - קודם כול, יש להם תאריך תפוגה, והוא לא תמיד זוכה להתייחסות ראויה (קשה לנו להיפרד ממסקרות, מודים). שנית, המוצרים האלה צוברים המון חיידקים. המברשות שאתם משתמשים בהן נוגעות בפניכם (שבדרך כלל לא נקיות לחלוטין) ולא תמיד זוכות לניקיון הגון בתום השימוש (אופס?). שאריות האיפור והלכלוך שנשארות על התכשירים בתיק האיפור הופכות לעסק מאוד מלוכלך (שאפילו גורם לנו לבחילה קלה).

 

עשרות מחקרים נערכו בנושא וגילו, כאמור, כי יש המון חיידקים שונים בתיקי איפור, בהם כאלה שעלולים לגרום להרעלת מזון ולזיהום, וגם חיידקים שנמצאים במערכת העיכול שלנו ו... בצואה. איכס!

 

 

אז מה אפשר לעשות? דבר ראשון - להתייחס ברצינות לתכשירי ומוצרי האיפור. הנה כמה דרכים שאתם יכולים לנקוט כבר עכשיו כדי לשפר את המצב.

 

 

1. נקו את תיק האיפור עצמו

עשו זאת במטליות להסרת איפור או בסבון נטול סבון. כתמי האיפור בתוך התיק - כן, אלה שלא ייחסתם להם כל חשיבות - הם כר פורה להתפתחות של מצע חיידקים ובקטריות.

 

 

2. שימו לב לתאריכי תפוגה

ברצינות עכשיו, למוצרי קוסמטיקה יש תאריך תפוגה, ואתם מורחים את התכשירים האלה על הפנים שלכם - אל תזלזלו בתוקף שלהם. חשוב לזכור שיש מוצרים שחיי המדף שלהם קצרים יותר מתאריך התפוגה שרשום על אריזתם, כמו למשל מסקרה, שמומלצת לשימוש עד שלושה חודשים מרגע פתיחתה. כולכם חטאתם בשימוש במוצר פג תוקף, אבל זה בסדר, אנחנו מבינים.

 

 

3. נקו את המברשות שלכם

אבל באמת תנקו אותן! אפשר להשתמש בסבון מיוחד לניקיון מברשות ואפשר לערבב סבון כלים ושמן זית ולנקות בזה. טבלו ושפשפו את המברשת בחומר הניקוי ושטפו בעדינות במים בעודכם טופחים במברשת על כף ידם - עד שכל הלכלוך יישטף ממנה. הניחו למברשת להתייבש בחדר מאוורר.

 

 

4. את הכלים המתכתיים נקו באלכוהול

מעגל הריסים, המספריים, סכין הגילוח, הפינצטה וכל כלי מתכתי אחר - נקו אותם במגבון או בספוגית טבולים באלכוהול.

 

 

עכשיו, אחרי שלמדתם מה אפשר לעשות כדי לשמור על ניקיונו של תיק האיפור שלכם, הקפידו לעשות זאת לעתים תכופות ולא מדי כמה חודשים. אין בעד מה.

 

 

MAKEUP - שלחו את הכתבה למכורי איפור!

 

 

(עומר טסל - omert.rosh@gmail.com)