ראשי

כל כך עצוב (צילום: shutterstock

"אחותי הקטנה עוברת התעללויות וחרם בבית הספר, מה עליי לעשות?"

מה אתם הייתם עושים לו הייתם במצב הזה?

 ראש אחד   |   14/04/2016  |    |    | 

 

ג' היא בחורה בת עשרים שמודאגת ממצבה החברתי של אחותה הקטנה. היא חושדת שמתעללים בה בבית הספר ושמחרימים אותה. ג' מודאגת מכך מאוד ומרגישה חסרת אונים. היא לא יודעת איך היא יכולה לשנות את המצב והיא מבקשת עצה מהגולשים באתר ask people. 

 

hjgfjgh

 

התגובות לסיפור של ג' מאוד מרגשות. כולם אומרים לג' שהיא אחות נהדרת ושהדאגה שלה לאחותה הקטנה נוגעת ללב. כמעט כולם מציעים להעביר את האחות הקטנה לבית ספר אחר בשנה הבאה, כי מגיעים לה חיים אחרים, טובים יותר. רבים מהגולשים חושפים את סיפורי החרם האישי שהם עברו ומספרים כיצד הם התגברו עליהם (למשל, לעבור לבית ספר אחר, או למצוא תחומי עניין משותפים עם בני נוער חדשים בחוג או בפעילות שאינה בית-ספרית). 

 

גם ליועצת של האתר, שירלי קליין, יש עצה לג': 

אחות יקרה,
מאוד ריגשת אותי בדאגתך הרבה לאחותך וברצונך לסייע לה. כל אחד זקוק בחייו לאדם אחד ש"רואה אותו", ולאחותך יש מזל גדול. אין בכלל ספק שאחותך זקוקה לעזרה, ויפה שעה אחת קודם. כל הסימנים שתיארת אכן מצביעים על מצוקה. כדי לעזור לה יש לגייס את הצוות החינוכי בבית הספר; קבעו פגישה בבית הספר עם ההנהלה, עם היועצת, עם המחנכת ועם הפסיכולוגית החינוכית. שתפו את כל הגורמים האלה בפרטים הידועים לכם ובקשו את עזרתם. בקשו מהם תשובות אופרטיביות (מעשיות), כלומר כיצד הם מתכננים לפעול כדי למגר את התופעה. כמו כן, חשוב מאוד שאחותך תקבל מענה רגשי-טיפולי וכלים מעשיים שיעזרו לה להתמודד עם המצב. אתם יכולים לקבל את המענה הזה בבית הספר, בקופת החולים או באופן פרטי. מלבד זאת, יש מקרים שמחייבים גם להגיש תלונה במשטרה על התעללות ואולי אף לעבור לבית ספר אחר. בכל מקרה, אין לעבור על כך לסדר היום. אחותך צריכה להרגיש מוגנת ובטוחה. 

ישר כוח ובהצלחה,
שירלי קליין – מטפלת משפחתית זוגית מוסמכת ומומחית בבני נוער


SAD - איך הייתם מתמודדים עם המצב?

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)