ראשי

אבוי, יש מקומות שרואים את האימוגי הזה בצורה שונה. (צילום: http://emojipedia.org/)

אזעקת אמת: יש מצב שהחברים שלכם מקבלים אימוג'ים שבכלל לא התכוונתם לשלוח להם

מחקר שלם שמתמקד באימוג'ים? נראה לנו שאנחנו צריכים להחליף עבודה! 

 ראש אחד   |   13/04/2016  |    |    | 

 

 

חברים, יש לנו חדשות מצערות מאוד. מתברר שהאימוג'ים שאתם שולחים לחברים שלכם לא תמיד נראים כמו האימוג'ים שהתכוונתם אליהם. "מה?", אתם שואלים? "כן...", אנחנו עונים (אבל בצער ובזעזוע, אנחנו איתכם באותה הסירה). זה קורה כשמשתמשים בסמארטפונים שונים: נגיד שיש לכם אנדרואיד, ואתם שולחים אימוג'י לחבר שלכם, שלו יש אייפון. יש סיכוי שהוא יקבל אימוג'י שונה לגמרי! את המידע הזה גילינו בעקבות מחקר שנעשה בתחום "חוסר הבנה של אימוג'ים", שפורסם בבלוג grouplens.org.  

 

שימו לב לתמונה הבאה שממחישה את גודל הצרה: 

 

gdfgdfgdfg (צילום: מתוך הבלוג http://grouplens.org/)

 

ואם כבר אנחנו עוסקים בצרות של אימוג'ים, נציין כי המחקר גם מצא שאנשים שונים מפרשים אימוג'ים בצורה שונה. למשל, משתמשי אפל מתייחסים לאימוג'י שנתנו כדוגמה כדבר שלילי, ואילו משתמשי גוגל יחשבו שמדובר באימוג'י חיובי. 

 

אבל היי, חברים, בכל זאת יש לנו קצת חדשות טובות. החלטנו לבדוק במערכת את העניין הזה ושלחנו אין-סוף אימוג'ים זה לזה. ומה גילינו? שהאימוג'ים שיש באייפון זהים לאימוג'ים של מכשירי הגלקסי. ולפי סקרי שוק בארץ, רוה הישראלים משתמשים במכשירי גלקסי ואייפון, ולכן בלבול האימוג'ים הזה לא ישפיע על רובכם (אבל כן כדאי להיזהר עם החברים שבבעלותם מכשיר הנקסוס של גוגל או LGׂ, יש מצב שהם לא יקבלו את מה שהתכוונתם לשלוח להם, ולהפך).

 

 

EMOJI - הטכנולוגיה לא אמורה לשפר לנו את החיים?

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)