בידור

קרדיט: GIPHY.COM

אוסקר 2016: לאונרדו דיקפריו סוף-סוף חזר עם הפסלון הביתה!

ועוד מלא עדכונים על כל הדברים שפספסתם! 

 ראש אחד   |   29/02/2016  |    |    | 

 

אמש התקיים טקס פרסי האקדמיה לקולנוע ("האוסקר") לשנת 2016! אז מה היה לנו? היה מרגש, היה מצחיק, היה משעמם לפרקים ואפילו קצת מכעיס (איך זה הגיוני שליידי גאגא לא זכתה בפרס "הפסקול הטוב ביותר"?) - אבל בסופו של דבר היה אחלה טקס. אה... כן, וכבר ציינו שליאו זכה?  

 

אז כן, הבשורה הגדולה היא הניצחון של לאונרדו דיקפריו בקטגוריית "השחקן הטוב ביותר"! לאונרדו יקירנו היה מועמד לאוסקר שש פעמים, וזוהי הזכייה הראשונה שלו. ליאו זכה בפרס על תפקידו בסרט "האיש שנולד מחדש". קבלו את נאום התודה שלו: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=dyp_DVgT260

 

במהלך הטקס גם נצפה איחוד מרגש בינו ובין קייט וינסלט, הלוא היא אהובתו מ"טיטאניק". אין מה לעשות, לראות את שניהם ביחד פשוט מחמם לנו את הלב! 

 

(צילום: אימג'בנק \ GettyImages) (צילום: אימג'בנק \ GettyImages)

 

בפרס "השחקנית הטובה ביותר" זכתה ברי לרסון על תפקידה העוצמתי בסרט "חדר". שווה לכם לזכור את השם שלה כי היא מסתמנת כאחת הכוכבות הכי גדולות של הוליווד בשנים הקרובות:

 

https://www.youtube.com/watch?v=g4DKHe24sY0

 

 

בכל מקרה, לא נרשמו הפתעות מיוחדות השנה: בקטגוריית "הסרט הטוב ביותר" זכה "ספוטלייט", המגולל את סיפורם של עיתונאים נחושים מבוסטון שחשפו סיפור מזעזע של התעללות מינית בילדים בכנסייה הקתולית. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי, ומככבת בו רייצ'ל מקאדמס יקירתנו. גם סרט האנימציה של דיסני-פיקסאר, "הקול בראש", זכה בפרס "סרט האנימציה הטוב ביותר". הוריי! זה ללא ספק אחד מסרטי האנימציה האהובים עלינו!   

 

זוכרים את כל סערת "האוסקר כל כך לבן"? זוכים רבים התייחסו לעניין בנאומים שלהם, וכריס רוק, שהנחה את הטקס, סיפר כמה בדיחות מעולות בסוגיה. הכי אהבנו את "אני פה בטקס פרסי האקדמיה, שידוע בשמו השני, 'טקס בחירת האנשים הלבנים' ":

 

https://www.youtube.com/watch?v=nAD56fHoe0w

 

בנוסף, ליידי גאגא עלתה לבמה ונתנה את אחת ההופעות המרגשות ביותר שראינו זה הרבה זמן. זוכרים את הקליפ החשוב שלה ששפך אור על הטרדות מיניות בקולג'ים בארצות הברית? אז הוא היה שיר הנושא של סרט תיעודי בשם The Hunting Ground, שעסק בנושא זה, וליידי גאגא הייתה מועמדת לפרס "הפסקול הטוב ביותר". למרות שהיא לא זכתה, ההופעה שלה לא השאירה עין יבשה בקהל  - ולא רק בגלל הקול העוצמתי שלה, אלא גם כי מאחוריה עמדו קורבנות של תקיפה מינית שהחזיקו ידיים.  

 

https://www.youtube.com/watch?v=901_umDEXAE

 

OSCAR - ברכות לזוכים ובעיקר לליאו, הכי מגיע לו! 

 

Leonardo DiCaprio accepts the Oscar for Best Actor for the movie "The Revenant" at the 88th Academy Awards in Hollywood איזה מהמם! (צילום: רויטרס)

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)