מגזין

(צילום: אימג'בנק/ GettyImages, אורן אהרוני)

אה! אז זאת הסיבה שאלופים אולימפיים נוהגים לנשוך את המדליות שלהם

לא, זה לא כי הם מקווים שהמדליה היא בעצם מטבע שוקולד גדול במיוחד. 

 ראש אחד   |   14/08/2016  |    |    | 

 

 

כל מי שצופה באולימפיאדה (או בתמונות מהאולימפיאדה) שם לב לדבר הבא: אלופים אולימפיים נוהגים לנשוך את המדליות שלהם. אם גם אתם תהיתם למה, תשמחו לגלות שהסיבה היא די מגניבה. 

 

בעבר, כשנהגו לסחור במטבעות זהב ולא בשטרות כסף, אנשים בדקו אם הזהב אמיתי או מזויף בנשיכה. זהב רך יותר משאר המתכות, ולכן אנשים נשכו את המטבע כדי לעמוד על מרקמו. אם נשארו סימני שיניים על המטבע, סימן היה שזהו זהב אמיתי. ספורטאים אימצו את המנהג הזה לפני שנים רבות, והוא נשאר איתנו עד היום. יש משהו אירוני בסיפור הזה, כי מדליית הזהב של האולימפיאדה אינה עשויה זהב טהור. ליתר דיוק, רק 7.5 אחוזים מהמדליה עשויים זהב ויתרתה מתכות אחרות. בעצם, הפעם האחרונה שבה העניקו מדליות אולימפיות מזהב טהור הייתה ב-1912.

 

 

למרות שדי מיותר לנשוך מדליות בימינו (וגם לא היגייני במיוחד), המנהג הזה עדיין חי ובועט. למעשה, בסוף כל טקס חלוקת מדליות הספורטאים הזוכים מתבקשים לפנות למתחם מיוחד שבו מצלמים אותם,  שם הצלמים משדלים אותם לנשוך את המדליה. מתברר שתמונה של ספורטאי הנושך מדליה מבוקשת יותר בתקשורת ושווה יותר כסף. כנראה שגם הספורטאים שפחות ששים להכניס לפה את המדליה מתרצים ומסכימים - למען המסורת, למען הצלמים ולמען המזכרת האישית שלהם

 

 

 

COOL - כמו שאומרים, כל יום לומדים משהו חדש.

 

 

 

(אינה טוקר / Inna.rosh1@gmail.com)