סטייליש

(צילום: shutterstock)

אאוץ': זארה (שוב) עומדת במרכז שערורייה ויראלית

אוי, זה באמת נראה ממש דומה.

 ראש אחד   |   21/07/2016  |    |    | 

 

 

בשנים האחרונות נתונות רשתות הבגדים הגדולות למתקפות ציבוריות רבות (רובן די מוצדקות). פעם מבקרים אותן על תנאי ההעסקה המחפירים של עובדי הרשת במדינות מתפתחות, פעם מתקוממים על עיצובים שערורייתיים ופוגעניים, ולעתים מעצבים עצמאיים צעירים מתלוננים כי הרשתות גנבו את עיצוביהם.

 

חברת הבגדים זארה נקלעה לא פעם לקו האש, ואמש היא ספגה מכה נוספת: מעצבת אמריקאית צעירה מאשימה את חברת הבגדים בגנבת הרעיונות והעיצובים שלה. למעצבת טיוזדיי באסן יש חנות מקוונת שבה היא מוכרת בגדים בעיצובה המקורי, והיא גם מפעילה עמוד אינסטגרם בעל יותר ממאה אלף עוקבים. אתמול העלתה טיוזדיי לאינסטגרם תמונה המוכיחה כי זארה גנבה לה את הרעיונות:

 

 

A photo posted by Tuesday Bassen (@tuesdaybassen) on

 

 

בפוסט העלתה טיוזדיי תמונות של עיצוביה המקוריים לצד העיצובים של זארה. טיוזדיי גם פרסמה את התגובה שכתבה רשת זארה לתלונה שהגיש עורך הדין של המעצבת הצעירה, תגובה שאפשר לסכם במשפט "לתביעה שלך אין בסיס כי אנחנו חברה גדולה והלקוחה שלך היא מעצבת קטנה". 

 

טיוזדיי באסן מבקשת שכולם יפיצו את הפוסט הזה כדי שיגיע לכמה שיותר אנשים.

 

חברת זארה הגיבה לאתר refinery29 (שחשף את הסיפור): "ונדיטקס (חברת האם של זארה) מלאת כבוד למעצבים צעירים ואינה מתייחסת בקלות ראש להאשמות של גניבת זכויות יוצרים" 

 

 

 

 DESIGN - מה אתם חושבים על העיצובים?

 

(אינה טוקר / inna.rosh1@gmail.com)